Muižnieks startēja UCI MTB Olimpiskajā krosā Siguldā

Nedēļas nogalē Siguldā Laurenču trasē pirmo reizi Latvijā notikušajās Starptautiskās riteņbraukšanas savienības (UCI) 2.kategorijas sacensībās kalnu divriteņiem (MTB) Olimpiskajā krosā startēja arī alūksnietis Oskars Muižnieks.

Uzvaru vīriešiem 30,4km distancē izcīnīja polis Pjotrs Bzuzka, bet sievietēm 25,6km distancē nepārspējama bija somiete Nora Kanerva, informē sacensību organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.  Vīriešiem, kur uz starta izgāja 18 dalībnieki , O.Muižnieks bija otrs labākais Latvijas braucējs.  Viņš pēc ilgstoši atrašanās septītajā pozīcijā beigās tomēr ierindojās 9.vietā

Ļoti karstos un saulainos laika apstākļos, gaisa temperatūrai sasniedzot 33 grādus un radot papildu slodzi sacensību dalībniekiem, tika aizvadītas Latvijā pirmās UCI 2.kategorijas sacensības MTB XCO, kur pirmo desmit vietu ieguvēji nopelnīja punktus pasaules reitingam. Neskaitot mājiniekus, Siguldā bija ieradušies sportisti vēl no četrām valstīm - Igaunijas, Polijas, Ukrainas un Somijas. Organizatori Laurenču apkaimē bija speciāli izveidojuši XCO disciplīnai atbilstošu trasi, iekārtojot arī 20m garumā "akmeņu dārzu". Aplis bija 4,8km, kuru vīru elites grupa veica 6 reizes, bet sievietes brauca par vienu apli mazāk. Dalībniekiem pirms pirmā apļa sākuma saskaņā ar noteikumiem bija jāveic vēl papildus 1,6km cilpa, līdz ar to vīriešu konkurencē kopējam distances garumam sasniedzot 30,4km, bet sievietēm 25,6 km.

Sports