Mūsējie tradicionāli kļūdās šaušanā

Pasaules čempionāta biatlonā sprintā sacentās sestdien, iedzīšanā - svētdien Dienvidkorejas pilsētā Pjenčanā.

10 kilometru sprintā starp Latvijas sportistiem ātrākais bija Ilmārs Bricis, kurš pirmajā aplī iekļuva labāko desmitniekā. Diemžēl nesekmējās šaušanā – guļus pozīcijā tika pieļautas divas kļūdas, stāvus – viena kļūda un attiecīgi soda apļi. Tomēr I.Bricis ierindojās 25.vietā.

Alūksnietim Kristapam Lībietim un Edgaram Piksonam veicās gandrīz identiski. Abi labi iesāka, bija precīzi šaušanā guļus, bet vētrainajā laikā divas reizes kļūdījās, šaujot stāvus. E.Piksonam – 59., K.Lībietim – 75.vieta. Neveiksmīgs starts bija alūksnietim Jānim Pleikšnim – trīs kļūdas pirmajā šaušanā un piecas(!) otrajā, kas ļāva ierindoties 117.vietā.

Svētdien 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās startēja tikai I.Bricis. Lai gan E.Piksons iedzīšanai bija kvalificējies, viņš trasē nedevās Latvijas izlases līderis I.Bricis šajā distancē no 25. vietas nokrita uz 36.vietu. No uzvarētāja norvēģa Ūles Eināra Bjerndālena I.Bricis atpalika par 5,8 minūtēm. Tiesa, viņām par nepareizas trases veikšanu tika piešķirts vienas minūtes sods, kas slavenajam norvēģim liedza tikt pie zelta medaļas. Par jauno čempionu kļuva krievs Maksims Čudovs. Tomēr apelācijas žūrija nolēma norvēģim titulu atgriezt.

Latvijas sportistes iedzīšanā nepiedalījās, jo sprinta sacensībās bija uzrādījušas ļoti pieticīgus rezultātus. Labākais rezultāts bija Gerdai Krūmiņai – 67.vieta, Madarai Līdumai – 72., Līgai Glāzerei – 78., bet alūksnietei Žannai Juškānei – 94.vieta.

Sports