Mūsējie ziemas sporta sezonai gatavi

Kamēr pie mums Latvijā pirmais sniegs nokusis, biatlonisti un bobslejisti devušies uz ārzemēm, kur gatavojas jaunajai sezonai īstos ziemas apstākļos.

Latvijas biatlona izlases treneris Intars Berkulis laikrakstam stāsta, ka jaunajai sezonai gatavojas trīs biatlonisti no Alūksnes – Latvijas izlasē startēs jau pieredzējušie biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Žanna Juškāne, savukārt Krišjānis Meirāns vēl tikai kandidē uz izlases sastāvu. Vai jaunais biatlonists K.Meirāns būs izlases sastāvā, noskaidrosies pēc atlases sacensībām. I.Berkulis prognozē, ka tas varētu būt zināms sezonas otrajā pusē.  Biatlonisti šobrīd trenējas Somijā. “Andrejs cītīgi gatavojas sezonas sākumam. Treniņu ziņā visu plānoto esam izdarījuši, atlikuši vien sīkumi  tehniskajā sagatavotībā. Jāatzīst, ka šoreiz esam daudz strādājuši pie tehniskās sagatavotības, piemēram, šautenei - jauna laidne, ar francūzi esam vienojušies par slēpju sagatavošanu Pasaules kausa posmos,” stāsta I.Berkulis.

Viņš kā treneris sezonai nav izvirzījis konkrētus mērķus, vien atzīst, ka uz brīnumiem necer. “Protams, gribas pēc iespējas labākus rezultātus, taču jāņem vērā reālā situācija – kā esam startējuši iepriekš. Lieli brīnumi nenotiek. Gribētos, lai Andrejs regulārāk tiek pie punktiem Pasaules kausos. Tos dod līdz 40.vietai. Savukārt Krišjānim jāstrādā, jāpierāda sevi un jātiek komandā. Viņam būtu svarīgi tikt komandā līdz pieaugušo Pasaules čempionātam februāra sākumā,” stāsta I.Berkulis.  Pats A.Rastorgujevs savos izteikumos ir piesardzīgs un lakonisks. “Sezonai gatavojamies citādāk nekā pagājušajā gadā. Daudz kas manā dzīvē ir mainījies. Pārmaiņas vajag, un tas ir uz labu. Plāni ir lieli, taču tad jau redzēs, kā viss izdosies,” pauž sportists.

Mērķis – būt izlasē
Savukārt K.Meirāns neslēpj, ka viņa mērķis ir tikt izlasē. Ja kādreiz tas bijis tikai sapnis, tad tagad – pašmērķis. “Tikšana izlasē ir galvenais mērķis, tāpēc vairāki gadi ir pavadīti smagos treniņos. Par prognozēm neesmu domājis, bet gribētos nostabilizēt savu vietu Latvijas izlasē. Gribas būt stabili starp labākajiem četriem. Jānostabilizējas, lai rezultātos nebūtu kritumi. Svarīgi ir uzlabot šaušanu,  tāpēc jau kopš maija cītīgi trenējos,” stāsta K.Meirāns. Sezonas svarīgākās sacensības viņam būs Eiropas čempionāts biatlonā februārī.

Biatloniste Ž.Juškāne šobrīd trenējas Zviedrijā. Viņa atklāj, ka jaunajai sezonai gatavojas daudz intensīvāk nekā pērn, tāpēc arī jūtas par sevi pārliecinātāka. “Kāda būs sezona, grūti pateikt, taču daru visu, kas manos spēkos. Protams, ļoti ceru, ka nebūs kā pagājušajā sezonā,” stāsta sportiste. Pirmais pārbaudījums būs kvalifikācija. “Domāju, ka problēmām nevajadzētu būt. Esmu progresējusi un jūtos daudz drošāk. Katrā ziņā šogad esmu ieguldījusi daudz vairāk darba. Esmu izvirzījusi sev mērķus un uz tiem arī tiekšos. Tas ir labāk, nekā domāt par neveiksmēm un neizdošanos. Gribētos startēt Pasaules kausos un gūt punktus,” klāsta jauniete.

Aug jaunā paaudze
Alūksnes biatlona treneris Sergejs Sverčkovs stāsta, ka oktobra beigās uzsnigušais pirmais sniegs izmantots pirmajiem treniņiem. “Pirmais sniegs mūs ļoti iepriecināja, trenējāmies divas reizes dienā. Jaunieši gatavojas Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskajam festivālam, ko rīko ik pa diviem gadiem. Nākamgad februārī tas notiks Rumānijā. Decembra beigās būs atlase, kurā startēs Linards Zēmelis, Vladislavs  Ņedaivodins, Ingus Deksnis un Rasma Rudzīte. Jācer, ka jaunieši tiks Latvijas izlasē,” pauž treneris. Viņš norāda, ka jaunie sportisti ir labā formā. Vairāk jāpiestrādā vien pie šaušanas. “Mērķis ir piedalīties olimpiādē. Ja izdosies, startēsim arī Eiropas čempionātā, taču nezinām, vai varēsim visu apvienot. Olimpiāde ir pamatmērķis,” teic S.Sverčkovs. Viņš arī atklāj, ka Alūksnē aug jaunā biatlonistu paaudze un tuvākajā nākotnē bez biatlonistiem nepaliksim.

Bobslejā sacensības jau sākas
Kamēr biatlonisti vēl tikai gatavojas sezonas pirmajām sacensībām, bobsleja komanda jau devusies uz ASV, kur risināsies pirmie trīs Pasaules kausa posmi. Tur Latviju pārstāv tikai viena ekipāža – Oskara Melbārža pilotētais divnieks un četrinieks. Četriniekos stūmējs ir arī alūksnietis Intars Dambis. “Prognozes kā vienmēr ir pieticīgas. Mērķis būtu tikt sešniekā. Sacensībām esam gatavi. Komanda nav pilnīgi jauna, kopā ar Oskaru un Daumantu Dreiškenu startējam jau sen, klāt nācis vien Arnis Vilkaste,” stāsta I.Dambis. Komanda ar sponsoru atbalstau tikusi arī pie jauna “Singer” boba. “Tehnika ir jauna, bet modelis tas pats, tāpēc nekas īpaši nemainās,” piebilst I.Dambis.

Sezona bobslejā būs neparasti gara. Tajā būs deviņi Pasaules kausa izcīņas posmi, no kuriem pirmie trīs risināsies jau novembrī Ziemeļamerikā – Leikplesidā, Soltleiksitijā un Vistlerā. Pasaules čempionāts notiks janvāra beigās - februāra sākumā Sanktmoricā Šveicē, bet pēc tā būs vēl ļoti nozīmīgais posms jaunajā olimpiskajā trasē Sočos.

Sports