Norvēģijas biatlonistiem zelts stafetē, Latvija atkal pēdējā 5

Norvēģijas biatlonisti Halvards Hanevolds, Tarjejs Boe, Emils Hegle Svendsens un Ole Einārs Bjerndālens piektdien izcīnīja Vankūveras olimpisko spēļu zelta medaļas 4x7,5 km stafetē. Latvijas komanda ierindojās pēdējā vietā.

Izšķirošo izrāvienu norvēģi veica pēdējā posmā, kurā startēja Bjerndālens. Bjerndālens sašāva visus mērķus un ieguva 13 sekunžu pārsvaru pār Jevgēņiju Ustjugovu. Austrietis Kristofs Zūmans bija spiests slēpot soda apli un atkrita trešajā vietā, zaudējot jau 39 sekundes. Austrietim ir ātrs solis un līdz otrajai šautuvei viņš krievam bija krietni pietuvojies. Bjerndālens bija ātrs un precīzs. Ustjugovs divreiz netrāpīja, Zūmans bija precīzs un abi sportisti trasē devās cieši viens aiz otra.

Finišā Bjerndālens bija par 48 sekundēm ātrāks nekā konkurenti. Savukārt finiša spurtā cīņā par sudraba medaļu Zūmans apsteidza Ustjugovu par 0,2 sekundēm.

Latvijas komandai stafete bija ļoti neveiksmīga. Jau pirmajā šaušanā Edgaram Piksonam nācās veikt trīs soda apļus, bet nākamajā - vēl divus. Latvija bija ļoti tālu aiz tuvākajiem konkurentiem. Vēlāk startēja arī Ilmārs Bricis, Andrejs Rastorgujevs un Kristaps Lībietis. Kopumā Latvijas komanda izmantoja 16 rezerves patronas un slēpoja septiņus soda apļus. Finišā - pēdējā vieta, no līderiem atpaliekot par 13 minūtēm un 37,4 sekundēm.

Interesanti, ka Vācijas biatlonisti pirmo reizi kopš 60.gadu vidus olimpiskajās spēlēs palikuši bez medaļas stafetē.

Komentāri 5

tik sniega paarpilna debesspuse, bet nevar iemaaciities kaartiigi sleepot vai shaut. Vainiigi ir treneri, kuri nedzen zeenus kaa armijaa, lai buutu labaaki rezultaati.

pirms 11 gadiem, 2010.03.01 11:52

Tas nekas - palaidīsim divus sniega lielgabalus un uzaudzināsim kādu pārīti citus, kas atkal nesīs Alūksnes vārdu pasaulē...

pirms 11 gadiem, 2010.02.27 19:20

malači

Spīdoši! Un vēl iepriekš tā pirkstus taisnoja - kapēc daudzsološus sportistus nelaiž startēt? 9 kļūdas, ak tas jau subjektīva neveiksme...
Nu lūk, tikai pierādija, ka iziet uz starta ir bezjēdzīgi, tāpat pa beigām vien tusējas. Šoreiz paši pēdējie...

pirms 11 gadiem, 2010.02.27 18:42

Sports