Noskaidro Alūksnes novada čempionus

Beidzies šīgada Alūksnes novada čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus, ko rīkoja biedrība “Spēka Pasaule” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību un Latvijas Pauerliftinga federāciju. Tajā uzvarētāji tika noskaidroti 11 svara kategorijās, savstarpēji sacenšoties vairāk nekā 40 sportistiem.

Starp sacensību dalībniekiem kuplā skaitā pārstāvēti gan paši alūksnieši, gan pārstāvji no Aiz­kraukles, Gulbenes, Jelgavas, Rēzeknes un Rīgas.

Komandu vērtējumā uzvaru izcīnīja gulbenieši, kas startēja ar sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” nosaukumu. Viņu kontā - četras 1.vietas, ko izcīnīja Kristaps Fjodorovs (līdz 52 kilogramiem), Arnis Petručēns (līdz 56 kilogramiem), Andrejs Šilo (līdz 67,5 kilogramiem) un Andris Leišavnieks (virs 125 kilogramiem), viena 2.vieta, ko ieguva Jānis Kravalis (līdz 75 kilogramiem), un divas 3.vietas, par kuru laureātiem kļuva Gints Šķenders (līdz 82,5 kilogramiem) un Artūrs Losevs (līdz 125 kilogramiem).

2. un 3.vietu ar vienādu punktu skaitu dalīja “Riga Strong” komanda un Alūksnes “Spēka Pasaules” pārstāvji. Rīdzinieki panākumus guva smagsvara kategorijās: Sergejs Maksumovs ieguva 3.vietu svaru kategorijā līdz 100 kilogramiem, Vitālijs Dubovs un Aleksejs Losevs – 1. un 2.vietu svaru kategorijā līdz 110 kilogramiem, bet Mariks Daugavets – 1.vietu svaru kategorijā līdz 125 kilogramiem.
Ar vairākām godalgotām vietām čempionāts beidzās arī alūksniešiem. Medaļas ieguva septiņi sportisti: Staņislavs Šavlinskis – 1.vieta (līdz 60 kilogramiem), Jānis Alksnis un Dmitrijs Bugajevs – 1. un 3.vieta (līdz 75 kilogramiem), Deniss Haritesku un Elvis Velps – 2. un 3.vieta (līdz 90 kilogramiem), Gatis Pētersons – 1.vieta (līdz 100 kilogramiem) un Dāvis Šķenders – 3.vieta (līdz 110 kilogramiem).

Starp sacensību dalībniekiem bija arī viena daiļā dzimuma pārstāve Oksana Agadžanjana no Rīgas, kas čempionātā piedalījās ārpus kārtas. Viņas sniegums – 57,5 kilogrami, kas ir tikai par nepilniem 14 kilogramiem mazāk nekā pašas svars.

Sports