Noskaidro ātrākos skrējējus

Līdz ar apbalvošanas ceremoniju Alūksnes pilsētas tautas namā punkts pielikts šīgada skriešanas seriālam „Alūksnes pavasaris 2012". Kopumā tajā piedalījās vairāk nekā 60 skrējēju, kas aizvadījuši vismaz vienu no piecām kārtām.

Individuālās uzvaras savās vecuma grupās izcīnīja Krista Kļava - Būmane un Kristers Solovjovs (SV11), Samanta Gorlačova un Ralfs Rudzītis (SV13), Lelde Jurģīte un Jānis Veļķeris (SV15), Rasma Rudzīte un Arnolds Dmitrijevs (SV17), Zeltīte Kākere un Ivars Fērmanis (SV40), Iveta Veļķere un Raimonds Siliņš (SVT), Evija Leoska (SM) un Aleksandrs Gorkijs (V50). Ģimeņu vērtējumā uzvarēja Rudzīšu ģimene, kas startēja sešu cilvēku sastāvā - Ramona Rudzīte (S11), Regīna Rudzīte (S15), Rasma Rudzīte (S17), Ralfs un Reinis Rudzīši (V13), kā arī Kaspars Rudzītis (V40). Savukārt skolu vērtējumā uzvaru izcīnīja Alūksnes pilsētas sākumskola, bet 2.vietu ieguva Mālupes pamatskola.

Iespēja pavadīt laiku ģimenes lokā

Mālupes pamatskola bija vienīgā izglītības iestāde ārpus pilsētas, kuras audzēkņi bija starp pastāvīgajiem sacensību dalībniekiem. Viņiem līdzi juta pamatskolas direktors Broņislavs Andranovs, kurš atzīst, ka šis sacensību seriāls ir viens no populārākajiem pasākumiem skolā. „Bērni viņu kaut kā ir iecienījuši. Ar nepacietību tiek gaidīts katrs pavasaris, kad atkal varēs skriet," viņš saka. Šogad skriešanas seriālā piedalījās apmēram trešdaļa pamatskolas audzēkņu, kas mācās no 3. līdz 8.klasei. Jautāts par jauniešu motivāciju, B.Andranovs norāda, ka tas ir gan konkurences gars, gan iespēja izjust īstu sacensību atmosfēru. „Piemēram, pagājušajā gadā sacensībās parādījās elektroniskās atzīmēšanās sistēma. Bērniem tas ir interesanti. Mēs paši savā skolā tādu tehniku nevarētu nodrošināt," skaidro direktors. Priecīgs viņš ir arī par to, ka tradīcijas turpinās un audzēkņi, kas savulaik sākuši skriet šajās sacensībās, dara to arī pēc pamatskolas beigšanas - daži manāmi vasaras vakarus pavadot skrienot, bet citu vārdi lasāmi starp Latvijas mēroga sacensību dalībniekiem.

Iespēju pavadīt laiku ģimenes lokā skriešanas seriālā saskatījusi Rudzīšu ģimene no Kalncempjiem. „Sports vienmēr Rudzīšiem ir bijis cieņā," apgalvo ģimenes galva Kaspars. Viņaprāt, iesaistot bērnus sportiskajās aktivitātēs, tas palīdz gan audzināšanā, gan kopības sajūtas radīšanā. „Ikvienā ģimenē būtu jābūt kaut kam, kas visus vieno. Mūsu gadījumā tās ir sportiskās aktivitātes," viņš saka. Sacensības nav palikušas bez savstarpējās sāncensības. Meita Rasma atklāj, ka šogad visi vienojušies skriet viena kilometra distanci, lai pēc tam varētu salīdzināt rezultātus. Ģimenē ātrākais skrējējs izrādījies tēvs Kaspars, tomēr sīva cīņa notikusi brāļu Ralfa un Reiņa starpā. Lai pārspētu viens otru, brāļi mājās cītīgi trenējušies, cenšoties katrā nākamajā kārtā uzrādīt ātrāko rezultātu. Lai gan ikgadējais skriešanas seriāls nu ir beidzies, ģimenes galva norāda, ka tas noteikti nebūs vienīgais, kur visi kopā piedalīsies. Par tradīciju kļuvusi dalība Gulbenes novadā rīkotajās sacensībās, kā arī rudens skrējienā Alūksnē. Pirmo reizi ģimene apņēmusies startēt „Alpu pļavu" skrējienā Zeltiņos.

Izmanto kā alternatīvu treniņiem

Daudz atbildīgāki starti šovasar gaidāmi Arnoldam Dmitrijevam. Būdams Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis, viņš treniņus aizvada ik dienu. Lai gan netrūkst arī sacensību, kurās startēt, skriešanas seriālā saskatīta iespēja gan savu spēju apzināšanā, gan vietējo sporta notikumu atbalstīšanā. „Gribējās sevi pierādīt," viņš atzīst. Jautāts par šīs sezonas nozīmīgākajiem plāniem, A.Dmitrijevs starp tiem min dalību Latvijas III Olimpiādē un Latvijas čempionātu. „Šīgada mērķis ir būt pirmajam Latvijā," savas ambīcijas neslēpj jaunietis.

Sports