Noskaidro labākos skrējējus

Šogad parka skrējienu seriāls „Alūksne 2009” pulcējis 102 skriet gribētājus, kas piedalījušies vismaz vienā no piecām sacensību kārtām. Tiesa, uzcītīgākajiem dalībniekiem skrējienu seriāls beidzies ar augstām vietām kopvērtējumā, kas noteiktas, summējot trīs kārtu labākos rezultātus.

Par pirmo trīs vietu ieguvējiem savās vecuma grupās Kristiāna Šolina, Veronika Savko un Justīne Naudiņa (S0), Līva Toka un Agate Delpere (S1), Lelde Jurģīte, Elīna Volšteine un Justīne Ķīse (S2), Sindija Čable, Baiba Muceniece un Sigita Krasta (S3), Aļona Orehova (S4), Nadīna Dudare, Liene Gerharde un Guna Rušķe (S5), Inese Paringa, Agra Zvejniece un Inese Žīgure (S6), Lūkass Blusiņš, Kristers Tihomirovs un Raiens Pauriņš (V0), Elvis Zibailo, Emīls Vinogradovs un Oskars Krūmiņš (V1), Jānis Veļķeris, Dainis Kozlovecs un Ardis Tukišs (V2), Renārs Kozlovecs, Linards Zēmelis un Arnolds Dmitrijevs (V3), Edgars Bušenko, Artis Priednieks un Valdis Alvaters (V4), Jaroslavs Halimoškins, Jānis Ģērmanis un Rihards Rundzāns (V5), kā arī Ivars Fērmanis, Viesturs Zaķis un Jānis Cīmiņš (V6).

Skrējienu seriāla noslēguma pasākumā visi minētie dalībnieki saņēma balvas. Sacensību galvenais tiesnesis un vieglatlētikas treneris Ilgvars Vaskis norāda, ka tās šogad sarūpētas, pateicoties Alūksnes pilsētas domei, Latvijas Olimpiskajai komitejai, Alūksnes vieglatlētikas klubam, kā arī bijušajiem Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņiem: Artim Rutkam, Agrim Zvejniekam un Centim Silerovam. Tāpat saglabāta tradīcija noteikt piecus labākos skrējējus visu dalībnieku konkurencē. Par tiem gala vērtējumā kļuva Nadīna Dudare, kas ieguva labākās skrējējas titulu, kā arī Jaroslavs Halimoškins, Jānis Ģērmanis, Edgars Bušenko un Liene Gerharde. Tā kā daļa minēto jauniešu ir aktīvi vieglatlētikas sacensību dalībnieki, I.Vaskis atklāj, ka parka skrējienu seriāls viņiem kalpojis par labu treniņu vasaras sezonai.

Pie pirmajiem panākumiem N.Dudare un J.Halimoškins tikuši jau pāris dienas pēc skrējienu seriāla noslēguma pasākuma, kad atzīstamus rezultātus uzrādīja Rīgas čempionātā: N.Dudarei – 1.un 3.vieta 1500 un 800 metru skrējienos, bet J.Halimoškinam – 7. un 13.vieta. Sevišķi liels prieks I.Vaskim esot par N.Dudares panākumiem, kas vienlaikus ar iegūtajām medaļām labojusi savu personīgo rekordu par 11 sekundēm. Tiesa, pārējiem vieglatlētiem tuvākās sacensības gaidāmas pēc pāris dienām, kad Valkā norisināsies atklātais čempionāts vieglatlētikā. I.Vaskis klāsta, ka tajā jaunieši sacentīsies 200, 400 un 800 metru skrējienos, kā arī tāllēkšanā un barjerskrējienos. Savukārt jūnija izskaņā labākie no viņiem dosies uz Latvijas Jaunatnes olimpiādi, par kuras norises vietu šogad izvēlēta Valmiera.

Sports