Noskaidro labākos svaru stieņu spiešanā

Alūksnē notikušais rajona atklātais čempionāts svaru stieņu spiešanā guva vairāk nekā 40 dalībnieku lielu atsaucību. No desmit dalībnieku pārstāvētajām komandām, uzvaru izcīnīja Bauskas pārstāvji, alūksniešiem ierindojoties augstajā ceturtajā vietā.

Biedrības „Spēka pasaule” sadarbībā ar Alūksnes pilsētas domi un Latvijas Pauerliftinga Federāciju rīkotajā čempionātā piedalījās pārstāvji no Alūksnes, Apes, Bauskas, Cēsu rajona Priekuļiem, Limbažu rajona Vidrižiem, Jaunķemeriem Jūrmalā, kā arī Nacionālās Aizsardzības akadēmijas un komandām „Apolons”, „Atletika” un „Vikings”. Dalībnieki sacentās 11 dažādās grupās, sacenšoties kā vīriešiem, tā arī sievietēm, ziņots biedrības „Spēka pasaule” oficiālajā mājas lapā.

Alūksnes rajonu kopumā pārstāvēja septiņi sportisti. Labāko rezultātu un vietu pirmajā trijniekā uzrādīja divi no viņiem – Jānis Alksnis un Gatis Pētersons, kur pirmais kļuva par otrās vietas ieguvēju kategorijā līdz 67,5 kilogramiem, bet otrs sudraba medaļu izcīnīja 90 kilogramu svara kategorijā. Pārējie alūksnieši ierindojās sekojošās pozīcijās: Aigars Alvaters – 5.vieta (grupā līdz 75 kilogramiem), Deniss Haritesku – 4.vieta, Juris Ozoliņš – 7.vieta (grupā līdz 82,5 kilogramiem), Dāvis Šķenders (grupā līdz 100 kilogramiem).

Par uzvarētājiem katrā no grupām kļuva Boļeslavs Lukinskis (līdz 60 kilogramiem), Fjodors Skoriks (līdz 67,5 kilogramiem), Janeks Šelkovskis (līdz 75 kilogramiem), Gints Reinholds (līdz 82,5 kilogramiem), Arturs Mugdenko (līdz 90 kilogramiem), Grigorijs Melkumjans (līdz 100 kilogramiem), Jānis Babris (līdz 110 kilogramiem), Juris Dambis (līdz 125 kilogramiem) un Jevgeņijs Ščerbakovs (virs 125 kilogramiem). Dāmu konkurencē par pirmās vietas ieguvējām kļuva Līga Ķesele (līdz 60 kilogramiem) un Anete Eigima (virs 60 kilogramiem).