Noskaidro spēcīgākos vasaras sporta spēlēs

Piektdien Alūksnes Pilssalā notika Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vasaras sporta spēles. Tās pulcēja gandrīz 600 dalībniekus, kas mērojās spēkiem gan tautā iecienītos, gan tikai militāristiem raksturīgos sporta veidos.

Labākie tika noskaidroti strītbolā, pludmales volejbolā, svaru stieņa spiešanā guļus, svaru bumbu celšanā, virves vilkšanā, orientēšanās sportā, militārajā stafetē un skrējienā, minifutbolā, granātas mešanā mērķī un citos.

Pēc ilgāka pārtraukuma ar savu komandu sporta spēlēs piedalījās NBS Kājnieku skola. „Iepriekšējos gados Kājnieku skolas pārstāvji startēja individuāli zem NBS Mācību vadības pavēlniecības komandas. Tā kā šogad sacensības pirmo reizi notika Alūksnē, tad mēs kā mājinieki centāmies nokomplektēt komandu pilnā sastāvā,” skaidro NBS Kājnieku skolas komandieris Agris Jermacāns.

Katrs varējis izvēlēties sporta veidu, kurā jūtas visspēcīgākais. No visiem sporta veidiem vislabāk pašmāju komandai veicās minifutbolā, kur iegūta 3.vieta, un orientēšanās sportā, kur Kājnieku skola izcīnīja 2.vietu. Atsevišķi sacentās arī visu militāro vienību komandieri, tajā skaitā arī A.Jermacāns. Lai noskaidrotu labākos, viņiem nācās mēroties spēkiem trīs disciplīnās: granātas mešanā, orientēšanās sportā un militārajā skrējienā, kas sastāvēja no vairākiem komponentiem. Mājiniekiem par lielu prieku uzvaras laurus šajās sacensībās plūca Kājnieku skolas komandieris. Viņam pieder labākais laiks militārajā skrējienā. „Izdevās ātri trāpīt ar granātu un sašaut ar pirmo mērķi, līdz ar to man nebija jātērē laiks, skrienot soda apļus vai izlietojot papildus iespējas,” A.Jermacāns min savas uzvaras iemeslus.

Ārpus darba viņš aizraujas ar riteņbraukšanu un slēpošanu. Tāpat katru gadu ir jāizpilda fiziskie normatīvi, kur skriešana ir viņa „jājamzirdziņš”. „Skriešana ir mans trumpis, uz ko paļāvos. Zināju, ka gadījumā, ja neveiksies citā disciplīnā, tad skriešana mani „izglābs”,” gandarījumu neslēpj A.Jermacāns. „Citādi jau nemaz nevarēja būt, jo man kā komandierim jārāda priekšzīme padotajiem.”

Tiesa, kā norāda sporta spēļu organizatoru pārstāvis un NBS sporta kluba vadītājs Vents Graudiņš, Alūksne par sacensību norises vietu nav izvēlēta nejauša. Jūnija beigās tieši šeit pulcēsies Baltijas valstu X karavīru sporta spēļu dalībnieki, tāpēc NBS vasaras sporta spēles uzskatāmas par sava veida ģenerālmēģinājumu visu trīs valstu sacensībām. Jautāts par iespaidiem, V.Graudiņš norāda, ka, ja viss notiks tāpat kā šajā reizē, tad Baltijas valstu karavīru sporta spēles būs izdevušās. Viņš vērš uzmanību ne tikai uz atbilstošo infrastruktūru un cilvēku resursiem, bet arī vietas ekskluzivitāti – iespēju sacensties uz salas ar pilsdrupām un ezeru līdzās.

NBS vasaras sporta spēles izmantotas arī kā atlases sacensības, lai izvēlētos spēcīgākos Latvijas komandas sastāvam. Jautāts par alūksniešu iespējām tur tikt, V.Graudiņš atsaucas pozitīvi. „Mums ir tāda tradīcija, ka tie, kas uzvar telpu futbolā, spēlē Baltijas čempionātā. Tātad, Kājnieku skola sev vietu minifutbolā jau ir garantējusi. Vēl no alūksniešiem noteikti startēs Andrejs Rastorgujevs, kurš pārstāvēs mūs biatlonā, bet par pārējiem vēl nemāku teikt,” viņš saka. Baltijas valstu X karavīru sporta spēles būs iespējams vērot jebkuram interesentam. Tās sāksies 26.jūnijā un ilgs piecas dienas.

Vairāk foto šeit

Sports