Noteic labākos bezceļu braucējus

Nedēļas nogalē Alūksnes un Apes novados norisinājās gada vērienīgās bezceļu sacensības Latvijā - “Stiga Trophy 2012”. Sacensības, kas mūsu pusē norisinājās jau devīto reizi, bija ievērojamas ne tikai ar to, ka tās bija piektais Latvijas posms trofi reidā, bet pirmo reizi sacensības noritēja ar Ziemeļeiropas zonas čempionāta karogu.

Alūksnes un Apes novadu sportisti startēja vienīgi “Dubļu ērgļa” sacensībās, kur cīņa noritēja divās kategorijās – “Mazajā Dubļu ērglī” ar riepu izmēru līdz 33 collām un “Lielajā Dubļu ērglī” ar riepu izmēru virs 33 collām. “Mazajā Dubļu ērglī” pārliecinošu uzvaru izcīnīja apenieši Mairis Jurka, Mārtiņš Janušs un Kristaps Kaktiņš. Apeniešiem uzvara Trapenes sacensībās bija jau četrus gadus lolota. “Sacensības sākām ar vinčas problēmām, taču tās ātri novērsām un pirmajā dubļu apļu braucienā bijām līdera pozīcijā. Arī otrais brauciens bija veiksmīgs – bijām pirmie. Trase nebija pārāk sarežģīta, taču sacensības vērtēju kā interesantas,” stāsta komandas pilots M.Jurka. Kā uzvaras trumpjus viņš min uzkrāto pieredzi un labi sagatavoto tehniku, kas šoreiz nepievīla. Uzvarēt palīdzēja arī kuplā atbalstītāju pulka gaviles. Jau šonedēļ komanda startēs sacensībās Igaunijā, savukārt sezonu noslēgs septembra beigās Lietuvā. M.Jurka komandas vārdā pateicas visiem sponsoriem, ģimenes locekļiem un draugiem.

“Mazajā Dubļu ērglī” 4.vietu izcīnīja Apes puiši Egils Rezgoriņš, Edgars Rēdelis, Kristaps Raipalis un Kārlis Dauškans. Sacensībās viņi startēja pirmo reizi, taču ir apņēmības pilni bezceļu cīņās piedalīties arī turpmāk. Interesanti, ka jaunieši paši saviem spēkiem sagatavoja tehniku sacensībām. Tehnisku problēmu dēļ sacensības pēc pirmā brauciena neturpināja brāļi Emīls, Matīss un Atis Gailīši no Trapenes, arī bijušā ilzenieša Ginta Kažuro un Ģirta Kazāka komanda izstājās. “Lielajā Dubļu ērglī” startēja pieredzējušie Trapenes braucēji Vilnis Kārkliņš, Vairis Zariņš un Ingus Krūmiņš, kuri ieguva 6.vietu.

Sacensību organizators Austris Gailītis vairāk nekā pusgadu gatavotās sacensības vērtē kā izdevušās. “Viss izdevās, kā iecerēts. Vien brīžiem pārsteidza skatītāju bezatbildība. Pieaugušie skatītāji, līdzi velkot mazos ķiparus, neievērojot drošības lentes, pārvietojās pa trasi un arī sacensības skatījās, atrodoties trasē. Tās ir sacensības, kad jebkas var atgadīties,” pauž A.Gailītis. Viņš ir apņēmies arī turpmāk priecēt sportistus un skatītājus ar interesantām sacensībām Trapenes pusē. “Paldies manai atbalsta komandai, kas palīdzēja sagatavot trases – Jurģim Kļavpuram un dēliem Emīlam, Matīsam un Atim. Sagatavot trases nav viegls darbs,” teic A.Gailītis.

Vairāk foto šeit un šeit .

Sports