Orientējas 24 stundas

Latvijas septītais rogaininga čempionāts Strautiņu, Trapenes un Apes apkārtnē pulcēja 90 dalībnieku komandas 24 stundu maršrutā un vēl gandrīz pussimtu sešu stundu satelīta mačā. Čempionu laurus 24 stundu sacensībās plūca pieredzējušie rogaininga sportisti, cēsnieki Valters Kaminskis un Guntis Pikurs.

Ezeru, upju, bezceļu un mežu trasē devās arī orientēšanās kluba “Alūksne” dalībnieki. Vislabāk no mūsējiem veicās Gaujienas komandai - Raivim Kalniņam un Mārim Stabiņam. Sešu stundu sacensībās viņi ieņem augsto 2.vietu. R.Kalniņš un M.Stabiņš veica gandrīz 28 kilometrus garu distanci un atrada 18 kontrolpunktus. Zandas Vērdiņas, Artūra Lazdekalna un Ulda Vērdiņa komanda sešu stundu laikā atzīmējās 12 kontrolpunktos, kurus bija atraduši, veicot 20 kilometrus garu distanci. Tas viņiem ļāva sasniegt 28.vietu.  

24 stundu sacensībās startēja Atis Kalējs un Ilze Pužule. Veicot 66 kilometrus, viņi atrada 46 kontrolpunktus un ierindojās 28.vietā. Savukārt Astrīda Grīnberga ar komandas biedri Daci Saulīti ieņem 70.vietu. Viņas veica 47 kilometrus un atrada 27 kontrolpunktus. Diemžēl Ģirts Jaunzems un Jānis Podziņš pēc 17 sacensībās pavadītām stundām no cīņas izstājās. “Dalībniekiem šīs nav vieglas sacensības. Svarīga ir ne vien fiziskā sagatavotība, bet arī pareizs apģērbs un ekipējums. Mūsējiem tā bija iespēja piedalīties un pamēģināt. Dalībnieki atzina, ka bija interesanti un šie noteikti nebūšot pēdējie starti rogainingā,” stāsta Alūksnes kluba vadītājs Vilnis Veļķeris.

Sports