Orientēšanās: jaunsargu sacensībās "Vējiņu kauss" piedalīsies arī jaunieši no Apes

Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs (RJC) 10.oktobrī Balvos rīko Latvijas patriotu un valsts aizsardzības sistēmas mecenātu Ainas un Jāņa Vējiņu piemiņai veltītas jaunsargu orientēšanās sacensības "VĒJIŅU KAUSS". Par to informē Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Žilinska.

Viņa stāsta, ka sacensībās kopumā piedalīsies 139 jaunieši: 129 jaunsargi no Jelgavas, Apes, Jēkabpils, Lejasciema, Tilžas, Smiltenes, Valkas, Ogres, Ikšķiles, Stalbes, Naukšēniem un 10 jaunieši no ģenerāļa Povila Plehaviča kadetu skolas (Lietuva).

"Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs orientēšanās sacensības organizē ar mērķi saglabāt un uzturēt Ainas un Jāņa Vējiņu piemiņu, stāstīt jaunsargiem par patriotismu, vērtībām, nesavtīgumu, mācīt vēsturi, izzinot reālu cilvēku likteņgaitas trimdā. "Vējiņu kauss" iedibināts kā ikgadēja tradīcija, un sacensības katru gadu notiek kādā no Latvijas novadiem. Pirmās šāda veida sacensības notika 2014.gadā Vidzemē, Cēsīs," norāda V.Žilinska.

Piebilstams, ka Aina Rita Vējiņa (15.11.1932.-01.08.2012.) un Jānis Rudolfs Vējiņš (08.11.1926.- 03.08.2012.) bija nesavtīgi mecenāti, kas, dzīvojot Austrālijā, rūpējās par Latvijas nākotni un valstiskuma stiprināšanu. Vējiņš ar Jaunsardzi sadarbojās kopš 1996. gada, sniedzot gan finansiālu atbalstu Jaunsargu balvu fondam, gan materiāltehniskos līdzekļus. Viņi atbalstīja arī Nacionālo aizsardzības akadēmiju un Zemessardzi. Vējiņi paši nesavtīgi ziedoja un organizēja Austrālijas latviešu ziedojumus, lai atbalstītu projektus Latvijā, ticot, ka šis atbalsts nostiprinās patriotismu, veidos jaunu paaudzi, kas piepildīs sapni par pašapzinīgu, savā kultūrā dziļi sakņotu un pārtikušu valsti un sabiedrību.


Sports