Orientēšanās: noskaidro novada čempionus

Rīt,19.jūnijā, Zeltiņu pagasta apkārtnē tiks aizvadīta orientēšanās sacensību seriāla "Horizonts" pēdējā kārta, pirms vasaras pārtraukuma. Lai pārbaudītu pavasara mēnešos sasniegto formu, iepriekšējās kārtas dalībnieki varēja sacensties par Alūksnes novada čempionāta medaļām.

Ziemera pagasta apkārtnē notikušās sacensības pulcēja gandrīz 170 dalībniekus, kas sacentās 24 grupās un astoņās distancēs. Kuplā skaitā pārstāvēts bija ne tikai pašmāju orientēšanās klubs "Alūksne", bet arī Gulbenes, Smiltenes un Veru (Igaunija) orientēšanās klubi. Dalībnieku vidū varēja manīt pārstāvjus no tālākām vietām, kā, piemēram, Ogres un Jaunpiebalgas. Startēs citviet rīkotajās sacensībās

Pašmāju sportistiem novada čempiona titulus izdevās izcīnīt četriem sportistiem: Jānim Kūmam (VA), Inesei Žīgurei (SA), Allai Jaunzemai (SB) un Austrim Kalniņam (V10). Vēl labāko trijniekā iekļuva Toms Dandens (3.vieta VA grupā), Raivis Kalniņš (3.vieta V35 grupā), Uldis Vērdiņš (2.vieta V45 grupā), Ardis Tukišs (3.vieta V16 grupā), Guntis Podnieks (3.vieta VB grupā), Evita Zeile (3.vieta SB grupā), Anda Lejasblusa (3.vieta S45 grupā), Vita Vērdiņa (2.vieta SH grupā), Ilze Dāve (3.vieta SH grupā) un Mairis Rāts (2.vieta VH grupā).

"Sacensības tiešām bija interesantas. Tā bija iespēja salīdzināt, ik stipri esam un cik konkurētspējīgi ar citu klubu pārstāvjiem," apgalvo Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

Gandrīz pilnā sastāvā bija pārstāvēti gan jaunie orientieristi, gan veterāni. Iespēju piedalīties čempionātā rada J.Kūms, kurš šobrīd savā meistarībā sasniedzis starptautiska mēroga līmenim. "Reti jau trāpās orientēšanās sezonas vidū sastapt vietējos mačos tāda līmeņa sportistus," norāda sporta darba organizators.

Starp pozitīvajām lietām viņš min sacensību norisi iepriekš neapgūtā apvidū. "Orientēšanās sportā tas ir ļoti svarīgi, jo sniedz vienlīdzīgas iespējas visiem sportistiem," piebilst V.Veļķeris. Jautāts par sezonas turpinājumu, viņš atklāj, ka vasaras vidus tiks pavadīts, startējot citviet rīkotajās sacensībās ne tikai Latvijas mērogā, bet arī ārpus tās. Starp vērienīgākajām sacensībām tiek minētas trīsdienu sacensības "Kāpa 2012", kas šogad notiks Pļaviņu novada Vietalvas pagastā. Savukārt "Horizonts" atsāksies līdz ar "Malienas kausu" 18. - 19.augustā Mārkalnes pusē.

Sacentīsies 24 stundu distancē

Līdz tam laikam orientēšanās sporta cienītāji varēs izmēģināt spēkus Latvijas čempionātā rogainingā, par kura mājvietu šogad kļūs Alūksnes novads.

 

"Tas ir apvidus orientēšanās komandu sporta veids. Klasiskajā variantā rogainings ilgst 24 stundas, kuru laikā sportistiem jāatrod pēc iespējas vairāk kontrolpunktu," skaidro V.Veļķeris.

 

Uz šo brīdi pieteikušās jau apmēram 100 komandas no Latvijas un Igaunijas. Tā kā ne visiem ir pa spēkam 24 stundu distance, tiek piedāvāta arī sešu stundu distance. Dalībnieku vidū būs redzami arī Alūksnes un Apes novadu pārstāvji. Latvijas čempionāts rogainingā notiks 14. - 15.jūlijā Alsviķu pagasta Strautiņos. Vairāk par sacensībām var uzzināt www.rogaining.lv.

Sports