Orientieristi iekļūst Latvijas izlasē

Četri Alūksnes orientieristi pārvarējuši atlases barjeru, iekļūstot šajā nedēļas nogalē gaidāmā Baltijas čempionāta valsts izlasē.

Šie puiši ir Edgars Bertuks, Jānis Kūms, kā arī Atis un Toms Dandeni. Tiesa, atšķirībā no E.Bertuka, kurš vietu valsts izlasē ieguvis, pateicoties pērn uzrādītajiem rezultātiem, pārējiem trīs puišiem nācies sevi apliecināt šogad notikušās sacensībās. Vienas no tām bija pirms divām nedēļām notikušās Ziemeļu Divdienas, bet otras – nupat izskaņu piedzīvojušais Rīgas čempionāts.

Atgādinām, ka T.Dandens (V18) Ziemeļu Divdienu kopvērtējumā ieguva 4.vietu, bet V21E grupas puiši – A.Dandens un J.Kūms – attiecīgi 3. un 6.vietu. Lai gan Rīgas čempionāts abiem puišiem beidzās ar salīdzinoši sliktākiem rezultātiem – 7. un 12.vietu, tas viņiem neliedza atlases sacensību kopvērtējumā iekļūt ar otro un sesto numuru no 23 pretendentiem, bet T.Dandenam – ceturto numuru no 27 izlases kandidātiem.

Nedēļas nogalē Kuldīgā plānotajā Baltijas čempionātā puišiem paredzēti starti garajā distancē un stafešu cīņā, kur par viņu konkurentiem kļūs sportisti no Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas. Vienlaikus ar Baltijas čempionātu norisināsies arī Latvijas Orientēšanās federācijas sprinta kausa trešais posms, kā arī Baltijas Veterānu čempionāts un atklātās sacensības.

Sports