Orientieristi izcīna medaļas Latvijas čempionātā

Nedēļas nogalē Madonas rajona Ērgļos norisinājās Latvijas čempionāts sprintā un garajā distancē. Starp sprinta čempionāta dalībniekiem bija arī orientēšanās kluba (OK) „Alūksne” puiši, kas nupat aizvadījuši startus kā Latvijas izlases dalībnieki Baltijas čempionātā: Toms Dandens (V18), Atis Dandens un Jānis Kūms (V21).

Augstāko pozīciju savā vecuma grupā izcīnīja T.Dandens, kurš kļuva par 9.vietas ieguvēju no 28 finišējušajiem. Apmēram tikpat lielā konkurencē sacentās abi V21 grupas puiši, no kuriem J.Kūmam – 11., bet A.Dandenam – 21.vieta. Daudz labākus rezultātus jauniešiem izdevās uzrādīt dienu vēlāk notikušajā čempionātā garajā distancē. Tajā T.Dandens ieguva bronzas medaļu, no tuvākā konkurenta atpaliekot par apmēram 15 sekundēm. Savukārt J.Kūmam sacensības beidzās ar iegūtu sudraba medaļu par gandrīz pusminūti. Šajā pašā grupā startējušajam A.Dandenam šoreiz 9.vieta no 16 finišējušajiem.

Jāpiebilst, ka Latvijas čempionātā garajā distancē startēja arī vairāki citi OK „Alūksne” dalībnieki, kas uzrādīja sekojošus rezultātus: Jānim Veļķerim (V12) – 3.vieta, Sanitai Vilciņai (S35) – 4.vieta, Ārijai Bertukai (S50) – 5.vieta, Vilnim Veļķerim (V50) – 7.vieta, Uldim Vērdiņam un Viesturam Dandenam (V45) – 9. un 13.vieta.

Sports