(papildināts) Čempionātā pieļauj liktenīgas kļūdas 1

Vidzemes čempionātā nacionālajā suņu daudzcīņā un visu suņu šķirņu izstādē Gulbenē piedalījās alūksnieši. Tomēr sacensībās netika gūti tādi panākumi, uz kādiem pamatoti varēja cerēt.

“Čempionātā vecuma grupā līdz 35 gadiem startēja Raivis Podrezovs ar Reno un Marika Magaziņa ar Negro. Pirmajā etapā tika iegūta otrā, trešā vieta, trešajā etapā – pirmā un otrā vietu, bet otro etapu izgāza un līdz ar to kopvērtējumā ir 0. Tas liecina, ka var labi startēt, bet pārliecība par to lika kļūdīties. Šķēršļu joslas pārvarēšanā Raivis neievēroja, ka “čūskā” Reno aiziet garām vienam mietiņam, savukārt Sandra pati neapgāja vienu mietiņu,” stāsta Alūksnes kinologu biedrības “Remis” valdes priekšsēdētājs Agris Naglis.

Nevar paļauties uz veiksmi
Grupā, kurā startē vecāki par 35 gadiem, Alūksni pārstāvēja Staņislavs Elsts ar Fredi. Viņam veicās labāk, kopvērtējumā ierindojās pirmajā četriniekā, jo tādas paviršības nepieļāva. Uzvarētāju balvas šoreiz ieguva talsinieki un valcēnietis. Katrā grupā dalībniekiem bija jāiziet trīs etapi – suņa piesaukšana no attāluma, 300 metru šķēršļu joslas pārvarēšana un figuranta aizturēšana  Latvijas kinologu apvienības prezidents Jānis Pavlovskis norāda, ka sacensībās uzvar tas suns un saimnieks, kas gatavojas sacensībām, nevis paļaujas uz veiksmi un pieredzi.

Izstādē gūst augstu vērtējumu
Toties izstādē Ineses Mazikas vācu aitu šķirnes kuce Elisa guvusi augstu vērtējumu – nacionālā čempiona kandidāta titulu. Elisai šis ir jau otrais “CAC” jeb čempiona kandidāta tituls. Kad ir trīs “CAC”, tad suns iegūst Latvijas čempiona titulu. “Elisai par eksterjeru nebija nevienas piezīmes. Tas nozīmē, ka suns pilnībā atbilst vācu aitu šķirnes standartam,” norāda I.Mazika. Andra Kļaviņa suns Santera tāpat kā Elisa tika vērtēts teicami, tomēr tā nekļuva čempiona kandidāte. Gunas Dubas suns Ercs saņēma vērtējumu “ļoti labi”, jo ir pārāk liela auguma.
A.Naglis informē, ka 27.septembrī notiks sacensības “Alūksnes rudens 2008”. Alūksnieši tic, ka savās mājās veiksies labāk. Tajās būs arī sacensības kucēnu klasē, kādas nav Vidzemes čempionātā. Tagad viņi nopietni gatavojas arī Latvijas čempionātam, kas būs 5.oktobrī. J.Pavlovskis izteicis priekšlikumu nākamgad Vidzemes čempionātu suņu nacionālajā daudzcīņā organizēt Alūksnē.

Komentāri 1

Mare

....Marika Magaziņa ar Negro... un pēc tam - Sandra pati neapgāja vienu mietiņu ...
Kaut kāds murgs! Kundzīte pati sajukusi, nezina, par ko tad raksta, kas ta kur skrien vai neskrien...

pirms 13 gadiem, 2008.09.08 15:28

Sports