Pārbauda gatavību sezonai

Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolas vecākās grupas basketbolisti atgriezušies no starptautiska turnīra Igaunijas pilsētā Kohtla – Jerve, kur savā grupā izcīnīja 3.vietu.

Komandas treneris Gints Kliests informē, ka turnīrā piedalījās 54 komandas, kas pārstāvēja Latviju, Igauniju, Somiju, Krieviju un Poliju.

Sacenšas strītbola turnīros
Alūksniešu pārstāvētajā grupā sacentās astoņas komandas. Četrās spēlēs viņiem izdevās izcīnīt uzvaras. Vienīgais zaudējums piedzīvots pusfinālā, spēlējot pret mājiniekiem BK “Hito”. Šī komanda kļuva par turnīra uzvarētājiem, bet alūksnieši ieguva augsto 3.vietu. Komandā spēlēja Niks Gaigalietis, Kaspars Paegle, Roberts Jansons, Jānis Kliests, Krišjānis Graudiņš, Valters Šelders, Kārlis Žīgurs un Rihards Gross. Komandas treneris G.Kliests atklāj, ka šīs ir pirmās nopietnās sacensības, kurās komanda startējusi pēc iepriekšējās sezonas beigām.

Vasara izmantota, dažādos sastāvos startējot strītbola turnīros. Nereti tajos izcīnīta vieta labāko trijniekā. Atsevišķi šīs grupas basketbolisti nav laiduši garām izdevību pacīnīties par Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) latviešu basketbolista Andra Biedriņa dāvāto ceļazīmi uz nākamās sezonas spēli Ņujorkā. Līdz uzvarai strītbola sacensību “Ghetto Basket” Alūksnes posmā un iespējai piedalīties finālturnīrā Rīgā pietrūka pavisam nedaudz, komandai “Man pie ceha” (Matīss Mežulis, K.Paegle un J.Kliests) paliekot 2.vietā no 20 šīs grupas dalībniecēm.

Sezonu atklās oktobrī
Tiesa, primārais vasarā esot bijuši treniņi, kas veltīti fiziskajai sagatavotībai. Vērtējot Igaunijas starptautiskajā turnīrā parādīto sniegumu, komandas treneris norāda, ka tajos puiši izdarījuši visu, ko varējuši. “Vēl nav uzsākti treniņi zālē, tāpēc pilnībā gatavi sezonai vēl neesam. Septembra beigās mums ir paredzēts pārbaudes turnīrs Veru, bet oktobrī sāksies “Swedbank” Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēles. Tās būs starp nozīmīgākajām sacensībām šosezon,” informē G.Kliests.
Viņš atgādina, ka šīs sacensības ir galvenās visiem Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbolistiem, kas, tāpat kā iepriekšējās sezonās, arī šogad būs pārstāvēti kuplā skaitā. Pērn vecākās grupas komanda uzrādīja labākos rezultātus Austrumu 2.divīzijā. Ņemot vērā sīvo konkurenci, veiksmīgi sezonu aizvadīja arī pārējās čempionātam pieteiktās komandas: 1993.gadā dzimušie, kas ieguva 3.vietu, 1994.gadā dzimušie, kas izcīnīja 5.vietu, un 1996.gadā dzimušie, kas Austrumu 2.divīzijā ieguva 4.vietu septiņu komandu konkurencē.

Sports