Pateicas par paveikto

Lai pateiktos par šogad paveikto, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins otrdienas pēcpusdienā uz pieņemšanu savā kabinetā aicināja radošākos kultūras darbiniekus un panākumiem bagātākos sportistus.

Lūgto viesu skaitā bija nedēļu iepriekš Kultūras un sporta nodaļas pasniegto 2010.gada balvu kultūrā nomināciju ieguvēji: radošākais bibliotekārs Ieva Račika no Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas, radošākais muzeju darbinieks Sandra Jankovska no Jaunlaicenes muižas muzeja, radošākais tautas namu darbinieks Ina Rubene no Ilzenes pagasta kultūras, sporta, interešu izglītības un mūžizglītības centra “Dailes”, kā arī radošākais kolēģis – Jaunlaicenes tautas nama vadītāja Māra Svārupe.

Izceļas ar panākumiem starptautiskā līmenī
Līdzās radošākajiem cilvēkiem kultūras jomā uz pasākumu bija aicināti arī pieci Alūksnes novada sportisti: Jāņa Miņina pilotētā bobsleja četrinieka stūmējs Intars Dambis, biatlonists Andrejs Rastorgujevs, riteņbraucējs Andris Vosekalns, ūdens motosporta pārstāvis Ivo Egle, kā arī Edgars Bertuks, kurš ilgu laiku guvis panākumus orientēšanās sportā, bet nu sācis iekarot vadošās pozīcijas vieglatlētikā. Novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris norāda, ka šogad ar atzīstamiem rezultātiem izcēlušies vairāki pašmāju sportisti, tāpēc izvēles iespēju, nosakot panākumiem bagātākos, bijis daudz.

Izvēle kritusi par labu minētajiem, jo viņu panākumi pārsnieguši valsts līmeņa sacensībās gūtos, izskanot tālu aiz valsts robežām. I.Dambis un A.Rastorgujevs kļuvuši par šīgada februārī notikušo Ziemas olimpisko spēļu dalībniekiem. Startējot sacensībās kā J.Miņina pilotētā bobsleja četrinieka stūmējs, I.Dambis izcīnījis vairākas medaļas gan Pasaules kausa posmos, gan Eiropas un Pasaules čempionātos. Savukārt A.Rastorgujevs ieguvis bronzas medaļu Pasaules čempionāta vasaras biatlonā vīru konkurencē. Par Pasaules čempionāta medaļnieku kļuvis arī I.Egle, startējot jauniešu jeb JT – 250 laivu klasē.

Panākumiem bagāts gads izvērties arī A.Vosekalnam un E.Bertukam. Līdztekus valsts līmeņa sacensībās izcīnītajām medaļām A.Vosekalns pārstāvējis Latviju Pasaules junioru čempionātā šosejas riteņbraukšanā, kas notika Itālijā, kā arī Eiropas čempionātā Turcijā. Viņš ieguvis ceļazīmi arī uz pirmajām Pasaules Jaunatnes olimpiskajām spēlēm Singapūrā. Lai gan ilgus gadus atradies orientēšanās sporta elitē, E.Bertukam šis gads atnesis vairākas augstas vietas vieglatlētikas sacensībās. Pēdējā no tām izcīnīta Itālijas pusmaratonā, kur apmēram 3000 dalībnieku konkurencē izcīnīta augstā 9.vieta.

Iepazīst sportistu plānus

Visi sportisti no A.Fomina rokām saņēma balvu par augstiem sasniegumiem sportā 2010.gadā un Alūksnes novada vārda popularizēšanu. Uzrunājot klātesošos, viņš mudināja nekautrēties uzstādīt sev augstāku latiņu. “Lai šīgada sasniegumi jums ir kā minimālā programma! Jo augstāka tā latiņa būs, jo tālāk skanēs Alūksnes novada vārds,” vēlēja novada domes priekšsēdētājs.
Pasākuma otrajā daļā viņš neformālā gaisotnē aprunājās ar sportistiem, noskaidrojot viņu tuvākos plānus, sacensībās gūtos iespaidus, kā arī problēmas, ar kurām nākas saskarties. Tuvākie pārbaudījumi no visiem gaidāmi A.Rastorgujevam, kurš nākamajā nedēļā atsāks dalību Pasaules kausa posmos. Savukārt A.Vosekalnam un I.Eglem nākamais gads iezīmēsies ar jauniem pārbaudījumiem. Abi sportisti atklāj, ka šis bijis pēdējais gads, kad viņi varējuši startēt jauniešu klasēs, tāpēc nākamā sezona kļūs par debiju pieaugušo konkurencē. Pārējie divi sportisti uz pieņemšanu pie A.Fomina nevarēja ierasties.

Vairāk foto šeit .

Sports