Pauerliftings: Alūksnes posms sacensībās „Latvijas spēcīgākā pilsēta” 1

Arī šovasar alūksnieši tiek aicināti atklāt pilsētas spēku svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Alūksnes posms notiks 1. augustā no plkst. 13.00 līdz 16.00 O.Vācieša ielas stāvlaukumā pretim „Altiņam”.

Pagājušajā gadā iegūtais tituls trešā Latvijas spēcīgākā pilsēta ir jāspodrina, tāpēc Latvijas Pauerliftinga federācija aicina vēlreiz alūksniešus pierādīt savu spēku izturību svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu. Dalība sacensībās ir bezmaksas un nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un sievietēm būs jāuzveic 20 kg smags svaru stienis, bet vīru konkurencē stieņa smagums būs mērāms 50 kg.

Sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta” pirmo reizi norisinājās 2014. gadā sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari” ietvaros. Kopā ar „Ghetto Basket” sacensībām 115 alūksnieši cīnījās ar saules tveici un centās uzspiest svaru stieni pēc iespējas vairāk reižu, lai pilsēta pretendētu uz spēcīgākās titulu. Alūksnieši kopā pacēla 158 460 kg un pierādīja pilsētas spēku, izcīnot godpilno 3. vietu 13 pilsētu konkurencē. Alūksnes posmā spēcīgākā dāma bija komandas „Jaungulbene” sportiste Vineta Vašķe, uzspiežot 20 kg svaru stieni 159 reizes. Starp jauniešiem labākais bija Oskars Puļļa no komandas „Alūksne”, uzspiežot 20 kg smago svara stieni 170 reizes. Vīru konkurencē Dāvis Šķenders no komandas „Alūksne”, pārcilājot 50 kg smago svara stieni 91 reizi, izcīnīja 1.vietu.

Ieskats pagājušā gada sacensību norisē ir aplūkojams https://www.youtube.com/watch?v=31dGa-A4mKk

Šovasar sacensību latiņu ir paspējuši uzstādīt Gulbenes un Cēsu iedzīvotāji. Šobrīd līderos izvirzās Gulbenes iedzīvotāji, kopā paceļot 145 880 kg. Savukārt Cēsīs tika pievarēti 137 270 kg. Cīņā par spēcīgākās pilsētas titulu piedalīsies kopā 11 pilsētas. Sacensību posmi vēl notiks Alūksnē 1. augustā; Rēzeknē 2. augustā; Valmierā 7. augustā; Ventspilī 8. augustā; Liepājā 9. augustā; Siguldā 21. augustā; Saulkrastos 22. augustā un Rīgā 29. augustā.

Informācija par sacensību norisi Alūksne un citu pilsētu posmiem ir pieejama Latvijas Pauerliftinga federācijas mājas lapā http://www.powerliftings.lv/.

Katrā posmā ar medaļām tiks apbalvoti trīs labākie jaunieši, vīri un sievietes, kā arī visi sacensību dalībnieki saņems uzmundrinošas balviņas. Šīs vasaras jaunums būs Rekordu diena 5. septembrī, kad dalībnieki varēs uzlabot savu iepriekšējo sniegumu kādā no posmiem un cīnīties par absolūti labāko godu un kausu. Pēc visiem sacensību posmiem, aprēķinot katras pilsētas iedzīvotāju kopā pacelto rezultātu, tiks godinātas trīs pilsētas.

Pagājušajā gadā „Latvijas spēcīgākā pilsēta” notika 13 pilsētās, pulcējot 1195 dalībniekus. Kopā Latvijā tika uzspiesti 1 600 440 kg, no tiem Valmierā - 207 990 kg, Rīgā – 166 120 kg un Alūksnē – 158 460 kg.

Sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2015” organizē Latvijas Pauerliftinga federācija. Sacensības atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija un interneta veikals http://veikals.sp.lv/. Pasākums tiek līdzfinansēts kā sabiedriski nozīmīgs tautas sporta pasākums.


Komentāri 1

Supermens

Protams ,ka Gulbenē ,savādāk nemaz nevar būt!!!

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 16:49

Sports