Pieaugušo sacensības nomaina juniori

Šodien Kanādā ar startiem individuālajā distancē sāksies Pasaules biatlona čempionāts jauniešu un junioru grupām, kur Latviju pārstāvēs tikai viens sportists – alūksnietis Andrejs Rastorgujevs.

Sportistam paredzēts startēt divās sacensību disciplīnās – individuālajā un sprinta distancē, pastāvot iespējai kvalificēties arī iedzīšanas sacīkstēm. Kā iepriekš jaunietis atzina, lielākās cerības izcīnīt augstākas pozīcijas saistītas ar individuālo distanci, kur panākumi galvenokārt atkarīgi no precizitātes šaušanā.

Tiesa, kamēr sportists mājas apstākļos gatavojās sacensībām Kanādā, divi citi alūksnieši – Jānis Pleikšnis un Gints Rozenbergs – aizvadījuši startus pagājušajā nedēļā Itālijā notikušo Pasaules kausa izcīņas sesto posmu. Startējot sprinta disciplīnā, J.Pleikšnis ierindojās 80.vietā, bet G.Rozenbergs – 101.pozīcijā no 112 finišējušajiem. Rezultātā nevienam no viņiem neizdevās kvalificēties nākamajā dienā paredzētajām iedzīšanas sacensībām.

Jāpiebilst, ka nākamais Pasaules kausa izcīņas posms plānots vien marta vidū. Līdz tam sportistiem paredzēti vairāki Eiropas kausa izcīņas posmi, bet februāra otrajā pusē – Pasaules čempionāts, kas šogad norisināsies Korejā.

Sports