Piedalīsies Jaunatnes ziemas olimpiādē

Nedēļas nogalē Madonas rajona Ērgļos norisināsies Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde. Divās no septiņām sacensībās iekļautajām disciplīnām pārstāvēts būs arī Alūksnes rajons.

Alūksnes rajona skolu sporta metodiķis Aivars Bebris informē, ka sacensību dalībnieki sacentīsies biatlonā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, snovbordā, slidošanā, hokejā un kamaniņu sportā. Lai gan pieteikties uz katru no sporta veidiem varējusi ikviena rajona izglītības iestāde, A.Bebris atklāj, ka uz šo brīdi atsaukušās tikai divas – Alūksnes pilsētas sākumskola un Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, kur pirmie plāno startēt distanču slēpošanā, bet otrie – slidošanā.

Rajona skolu sporta metodiķis norāda, ka jaunieši sacentīsies vairākās vecuma grupās. Katrā no tām tiks noskaidroti uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji, kas saņems olimpiādes medaļu un Latvijas Olimpiskās komitejas diplomu. Tāpat ikviens olimpiādes dalībnieks par piemiņu no sacensībām saņems suvenīrus ar Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes simboliku, bet trīs labākās skolas iegūs kausus, diplomus un sertifikātu sporta inventāra iegādei.

Jāatgādina, ka Latvijas Jaunatnes Olimpiādes kustība aizsākās deviņdesmito gadu sākumā – 1992.gadā notika pirmās Latvijas jaunatnes olimpiskās dienas vasaras sporta veidos, bet divus gadus vēlāk – ziemas sporta veidos. Šo sacensību galvenā ideja balstīta uz skolas vecuma sportistiem piedāvāto iespēju izdzīvot olimpisko gaisotni, iepazīt olimpiskos principus, vērtības un ideālus, kā arī iepazīties ar olimpiskajām tradīcijām un olimpiskās kustības garu.

Sports