Pošas ikgadējām ūdens motosporta sacensībām

Nedēļas nogalē Alūksnes ezerā notiks Eiropas ūdens motosporta čempionāts S – 550 laivu klasē, kā arī apvienotais Latvijas un Igaunijas čempionātu posms visās laivu klasēs. Tiek prognozēts, ka kopumā sacensības varētu pulcēt vismaz 70 – 80 sportistus, starp kuriem būs arī astoņi pašmāju ūdens motosporta kluba „Nord Ost” pārstāvji.

Tie ir Ivo Egle un Dāvis Kaminskis (JT – 250), Andis Čikulis (T – 550), Normunds Sniķeris (RN – 2000), Andris Musts (FR – 1000), Reinis Musts, Gints Rozenbergs un Raimonds Špacs (S – 550), no kuriem pēdējie trīs startēs kā Eiropas čempionāta dalībnieki. Par viņu konkurentiem kļūs pārstāvji no visām trīs Baltijas valstīm, kā arī Austrijas, Polijas un Ungārijas – valstīm, kuru sportistu pieteikumi līdz šim saņemti, lai gan tiek prognozēts, ka dalībnieku loks būs vēl daudzpusīgāks.

Sacensības atklās ar parādi

Par tradīciju kļuvušās sacensības organizē Alūksnes ūdens motosporta klubs „Nord Ost” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību. Kluba pārstāvis Armands Musts informē, ka divu dienu ilgās sacensības tiks atklātas sestdien, 17.jūlijā, pulksten 12.00.
Atklāšanai sekos Eiropas čempionāta dalībnieku parāde, kas noslēgsies ar laivu nostāšanos uz starta līnijas un sacensību pirmo braucienu. Pēc tam ezerā dosies Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta dalībnieki, kas aizvadīs divus no trīs sacensību braucieniem. Pulksten 16.00 notiks Eiropas čempionāta otrais brauciens, pēc kura sekos Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta pēdējais brauciens.

Cīņa par Eiropas čempiona titulu S – 550 laivu klasē atsāksies svētdien, 18.jūlijā, pulksten 12.00, kad tiks aizvadīti atlikušie divi braucieni. Abu sacensību uzvarētāju apbalvošana un noslēguma ceremonija plānota svētdien pulksten 14.00, kad sportisti un viņu līdzjutēji tiks aicināti pulcēties sacensību norises vietā, nevis kā tas bijis iepriekšējos gados – Pilssalas estrādē.

Nosaka ieejas maksu

A.Musts vērš uzmanību uz to, ka iespējamas izmaiņas sacensību norises laikos, kas varētu rasties braucieniem nepiemērotu laika apstākļu dēļ. Ar iespējamajām izmaiņām sacensību norisē, čempionāta dalībniekiem un uzrādītajiem rezultātiem varēs iepazīties pie informatīvajiem stendiem sacensību norises vietā un divos skatītāju punktos – Alūksnes ezera peldvietā „Vējiņš” un Tempļakalnā. Drošības apsvērumu dēļ sacensību organizatori lūdz nepeldēties ezerā braucienu laikā.

Lai gan iepriekšējos gados šīs sacensības bijušas bezmaksas, A.Musts norāda, ka šogad pašvaldība sacensību pirmajā dienā noteikusi ieejas maksu: 1 lats pieaugušajiem, 50 santīmi pusaudžiem un pensionāriem, bet bērni līdz 10 gadu vecumam sacensības varēs skatīties par brīvu. Sekot līdzi dalībnieku sniegumam A.Musts aicina arī ārpus sacensību laika, atklājot, ka dažas stundas pirms sacensību sākuma notiks treniņbraucieni un kvalifikācijas braucieni. Sestdien to sākums plānots pulksten 9.00, bet svētdien – pulksten 10.00

Sports