Pulcē vairāk kā pustūkstoti cīkstoņu 4

Nedēļas nogalē Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā notika X Starptautiskais Ziemassvētku džudo turnīrs. Jubilejas reizē cīņas laukumā izgāja vairāk kā pustūkstotis dažāda vecuma cīkstoņu, kas pārstāvēja kopumā 11 valstis.

X Starptautisko Ziemassvētku džudo turnīru organizēja sporta klubs “Kurbads” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību. Sacensību galvenais organizators Aivars Mālnieks informē, ka aktīvi tā rīkošanā iesaistījusies Latvijas Džudo federācija, kas nodrošinājusi starptautiskam turnīram nepieciešamo materiāli tehnisko bāzi.

Par godu jubilejai, godināti turnīra pastāvīgie dalībnieki. Visaktīvāk sacensības apmeklējuši cīkstoņi no Ādažu novada un Veriem Igaunijā. Viņi nav izlaiduši nevienu Alūksnē organizēto turnīru. Deviņos no desmit gadiem sacensībās pārstāvēta Pleskava (Krievija). Šiem viesiem pasniegtas pašvaldības sarūpētas dāvanas ar novada simboliku. Pie tādām tikuši arī pārējie turnīra dalībnieki, no kuriem liela daļa sacensībās piedalās vismaz otro reizi pēc kārtas.

Pirmajā dienā – trīs medaļas
Tiesa, pēdējās divas dienas uzmanības centrā atradās jaunie cīkstoņi. Pirmajā dienā cīņas laukumā devās meitenes un jaunāko grupu zēni. Meiteņu konkurencē pie medaļām tika divas alūksnietes: Linda Bēniņa (svara kategorija līdz 63 kilogramiem) un Lāsma Smetele (svara kategorija līdz 48 kilogramiem), kas attiecīgi ieguva 2. un 3.vietu. Jaunākajā puišu grupā jeb U – 11 iespēju kāpt uz goda pjedestāla izcīnīja Aleksandrs Skuja, kas svara kategorijā līdz 26 kilogramiem ieguva 2.vietu.

Lai gan medaļu klāsts nav tik bagātīgs, kā cerēts, A.Mālnieks uzsver, ka šajā turnīrā nozīmīga ir jebkura izcīnītā medaļa. “Alūksnes turnīrs piesaista ļoti daudz spēcīgu cīkstoņu. Daudzi klubi mājās dodas vispār bez nevienas medaļas, tāpēc, ja esi ticis kaut vai pie vienas medaļas, arī tas ir daudz. Alūksniešiem tas ir izdevies,” viņš saka.

Izšķirošā cīņa par naudas balvām

Sacensību otrajā dienā sacentās vecāko grupu puši, kas pārstāvēja U – 13, U – 15 un U – 17 grupas. Šīs dienas starti visnozīmīgākie bija tiem cīkstoņiem, kas pretendē uz Latvijas Džudo federācijas sadarbībā ar Rīgas Brīvostu solītajām naudas balvām 1000 (1.vieta), 600 (2.vieta) un 300 (3.vieta) latu apmērā. Alūksnē notikušais Ziemassvētku džudo turnīrs kļuva par pēdējām reitinga sacensībām, kas ļāva tikt pie visaugstākajiem punktiem dalībnieku kopvērtējumā.

Šie punkti nozīmīgi bija trīs Alūksnes sportistiem: Raineram Ķesteram un Dairim Golubevam, kas startēja U – 13 grupā, kā arī Rolandam Dobelniekam, kas pārstāvēja U – 15 grupu. Visveiksmīgāk nostartēja D.Golubevs, kurš svara kategorijā virs 60 kilogramiem izcīnīja 1.vietu. R.Dobelnieks (svara kategorijā līdz 55 kilogrami) ieguva 2.vietu, bet R.Ķesters šoreiz palika ārpus labāko trijnieka.

Bez viņiem Alūksni pārstāvēja Miks Bērzkalns, Norberts Dovgāns, Mārtiņš Mednis, Ričards Mednis, Kristiāns Volšteins (U – 13), Roberts Posts (U – 15), kā arī Oskars Bēniņš, Arnolds Dmitrijevs, Elvis Kopmanis, Ričards Mellītis, Lauris Ribaks, Edijs Sadovņikovs, Jānis Serts, Dairis Svilāns, Kārlis Žīgurs un Toms Zviedrītis (U – 17).

Vairāk foto šeit .

Komentāri 4

Skaists pasākums, bet pēc sacensību protokoliem sanāk 249 dalībnieki:((

pirms 10 gadiem, 2010.12.28 14:34

Pozitīvais

Prieks, ka Alūksnē spēj noorganizēt tik lielas sacensības, kas popularizē ne tikai šo sporta veidu!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 23:06

Sports