Pulcēs 400 orientieristus 1

“Malienas kauss” ir starp tradīcijām bagātākajām orientēšanās sacensībām. Tāpēc nav pārsteigums, ka XXXI starptautiskajās orientēšanās sacensībās, kas 18. un 19.augustā notiks Mārkalnes pagastā pie Meistara ezera, spēkiem mēroties pieteikušies vairāk nekā 400 sportisti.

“Sacensībās startēs orientēšanās sporta cienītāji, sākot no augstas klases sportistiem līdz amatieriem gan no Latvijas, gan no Igaunijas, gan, iespējams, vēl no citām valstīm. Viņi startēs 34 dažādas grūtības un vecuma grupās, kurām būs jāveic atšķirīga garuma un sarežģītības distances. Šīs sacensības ir Latvijas kausa izcīņas 10.posms, Igaunijas – Latvijas Orientēšanās līgas 11. un 12.posms,” stāsta sacensību galvenais tiesnesis un distanču plānotājs Vilnis Veļķeris.

Par lielisko startu, iegūstot pasaules čempiona titulu, tiks godināts Edgars Bertuks. Ar savu uzstāšanos viņu sveiks “Bērnu Eirovīzijas” dalībniece Amanda Bašmakova, orientēšanās kluba “Alūksne”, citu klubu pārstāvji un visi orientieristi, kuriem ir vēlēšanās uzsist Edgaram uz pleca par izcilajiem panākumiem, izcīnot zelta un bronzas medaļu vidējā un garajā distancē Lozannas apkārtnē Šveicē.  E.Bertuks ir reģistrējies dalībai “Malienas kausa 2012” izcīņas sacensībām, tomēr iespējams, ka nestartēs, ja stipri jūtama būs kājas trauma. Viņš ir jau pieteicies startiem pasaules līmeņa sacensībās, tāpēc “Malienas kauss” varētu būt labs treniņš pirms tām.

Sacensības notiks līdz šim orientēšanās sacensībām neizmantotā apvidū, kas atrodas tuvu Igaunijas un Krievijas robežai, dodot dalībniekiem iespējas azartiskām un interesantām sacensībām. Orientieristiem ir sagatavota jauna karte, kuras autors ir V.Veļķeris. “Daļu sacensību teritorijas aizņem dabas liegums “Baltais purvs”, kas ir orientēšanās sportam neraksturīga vide. Būs jāskrien gan pa purvu, gan nelieliem uzkalniem. Vai būs grūtas distances? Grūti var būt arī 100 metru skrējienā. Gribu uzsvērt, ka būs dažādi – sila veida mežs mīsies ar augsto purvu, kas nav mitrs, bet ar izteiktu sūnu pamatu. Tas nozīmē, ka ir vajadzīga laba fiziskā sagatavotība, jo daudzviet ir  šķēršļots apvidus – kādreizējie izcirtumi ir apmežoti, tur caurejamība nav viegla. Toties būs interesanti,” skaidro V.Veļķeris. Pirmajā dienā individuālais starts pēc izlozes būs pulksten 13.00, bet otrajā dienā pulksten 11.00 sāksies iedzīšanas sacensības. Tajās iekļūs tie orientieristi, kuri pirmajā sacensību dienā uzvarētājam zaudēs ne vairāk kā 20 minūtes. “Pēc divām trim stundām daudzās grupās jau būs zināmi uzvarētāji,” norāda V.Veļķeris.

Komentāri 1

Sports