Rallijs „Sarma” ienāk Apes novadā 4

Nav noslēpums, ka  rallijs ir klātienē visplašāk vērotais sporta veids Latvijā -   katru ralliju Latvijā apmeklē vairāki desmiti tūkstoši dažāda vecuma skatītāju. Rallijam Latvijā seko līdzi gandrīz visi valsts  mediji, kas atspoguļo sporta, auto un sabiedriskās dzīves notikumus.

Visvecākais ziemas autorallijs Latvijā ir rallijs „Sarma”,  kurš šogad startē jau 37.reizi bez pārtraukuma un  norisināsies 2012.gada 11. un 12. februārī.

Rallija „Sarma” tradicionāli saistās ar Gulbenes pusi, bet šogad tā organizatori ir sagatavojuši pārsteigumu gan braucējiem, gan skatītājiem, ieplānojot pavisam jaunus ātrumposmus arī Apes novada ceļos.
Kā zināms, Apes novads ir pazīstams ar savām stabilajām motosporta tradīcijām, bet rallijs te ienāk pirmo reizi.

Apes pilsētā un tās apkārtē notiks pirmās „Sarmas” dienas rallija aktivitātes – te, Apes „Tiltacikužos” tiks izvietots servisa parks, kur interesenti varēs vērot, kā startam tiek sagatavotas sporta automašīnas, arī rallija starts tiks dots Apē,  11. februārī plkst. 15:00 pie novada domes ēkas.

Pēc starta sportistiem būs jāsacenšas divos pilnīgi jaunos ātrumposmos Apes apkaimē. Skatītāji azartisko cīņu šajos ātrumposmos varēs vērot gan dienā, gan arī diennakts tumšajā laikā. Ņemot vērā to, ka Apes ātrumposmi rallija skatītājiem ir līdz šim neredzēti un nepazīstami, organizatori būs īpaši parūpējušies par viņu ērtībām, izveidojot maksimāli daudz ērtu un drošu skatīšanās vietu.

Nakts sacensības, kuru  Latvijas rallija čempionātā vēsturiski uzsāka tieši „Sarmas” organizatori, - tā ir pavisam īpaša sajūta, un šie ātrumposmi notiks, lai sagādātu prieku gan sportistiem, gan skatītājiem (nakts ātrumposmos uzrādītie rezultāti netiks ņemti vērā, nosakot starta kārtību nākamajai rallija dienai).

Otrajā sacensību dienā rallijs pārcelsies uz Gulbenes novadu, kur sacensība turpināsies vēl 6 ātrumposmos (trīs no tiem arī tiks braukti pa divām reizēm). Rallija  „Sarma 2012” uzvarētāju apbalvošana notiks Gulbenē, Vecgulbenes muižas zālē.

Tuvojoties rallijam, vairāk informācijas par plānoto sacensību norisi, dalībniekiem un ātrumposmiem varēs atrast www.4rati.lv un www.autorally.lv.

Komentāri 4

Sports