Rallijsprinta ātrumposms arī Alūksnē

Lai gan svētdien tika sasniegts kārtējais karstuma rekords Alūksnē, Latvijas rallijsprinta čempionāta piektajam posmam – rallijsprinta “Gulbis 2010” posmam gar Alūksnes ezeru skatītāju netrūka.

Tiesa, nereti caur putekļu mākoņiem bija grūti saskatīt 52 ekipāžas, starp kurām šoreiz alūksniešu nebija. Alūksnietis Aivars Zars atzīst, ka bija sabraukuši daudzi skatītāji no tuvākas un tālākas apkārtnes. Viņiem bija interesanti vērot sacensību norisi, turklāt nevajadzēja braukt uz Gulbenes novadu. “Tā kā mūsu ekipāža ar Zigurdu Kalniņu nestartēja, turēju īkšķi par spicākajiem braucējiem – Jāni Vorobjovu, kas šoreiz brauca kopā ar Gati Vecvagaru. Viņi izcīnīja uzvaru “4WD Open” klasē. Tur ir, ko redzēt, kā viņi brauc, bet “Road” klasē sacensība nebija saistoša,” vērtē A.Zars.


Rallija organizatori bija sagatavojuši trīs ātrumposmus, kuri katrs bija jāveic divas reizes. Divi ātrumposmi Gulbenes novadā – 6,90 kilometrus garais “Sendija” un 8,98 kilometrus garais “Litene” -bija braucējiem un skatītājiem labi pazīstami, bet pavisam jauns bija pa Alūksnes ceļiem. Tas arī bija garākais posms. Kopējais ātrumposmu garums bija 50 kilometri. Savukārt “Road” klases dalībniekiem pirmie trīs posmi bija tādi paši kā pārējo klašu dalībniekiem, bet pēc tam viņi devās tikai tiem paredzētā 67 kilometrus garā braucienā. Rallijsprinta organizators Jānis Sniedzāns atzīst, ka sportisti labi atsaukušies par jauno ātrumposmu Alūksnē. Tāpēc iespējams, ka arī turpmāk, varbūt jau ziemā, kāds poms atkal būs Alūksnē. A.Zars atceras, ka pirms vairāk nekā 10 gadiem rallija ātrumposms bija Alūksnē gan vasaras, gan ziemas čempionāta posmā

Sports