Rallijsprints "Alūksne 2015": absolūtās ieskaites uzvarētājs Ralfs Sirmacis

Aizvadīto trīs sezonu Latvijas rallija čempions R2 klasē Ralfs Sirmacis veiksmīgi debitējis pilnpiedziņas klasē, kļūstot par rallijsprinta “Alūksne 2015″ absolūtās ieskaites uzvarētāju. Sirmacis aiz sevis atstāja pieredzes bagātos braucējus Andi Neikšānu un Jāni Vorobjovu.

Pēc pirmajiem trim ātrumposmiem vadībā bija nokļuvis Neikšāns, kuram šīs bija pirmās sacīkstes ar pilnpiedziņas auto pēc vairāku gadu pārtraukuma. Tomēr titulētais braucējs uzreiz spēja būt ātrs, lai gan pats atzina, ka pēc ilgā pārtraukuma nespēj pabraukt īsti tā kā vēlētos. Dodoties uz servisa parku, Neikšāna pārsvars pār tuvāko sekotāju Sirmaci bija tikai nepilna 1 sekunde, kamēr trešajā vietā sekoja aizvadītās sezonas Latvijas rallija čempions N4 klasē Vorobjovs. Viņš tobrīd jau zaudēja vairāk par 20 sekundēm.

Sacensību atlikušajā daļā bija jāveic vēl pa diviem ātrumposmiem un tajos veiksmīgāk nostartēja Sirmacis, kurš pārņēma vadību un ar 15 sekunžu pārsvaru guva pārliecinošu uzvaru sacensību kopvērtējumā. Neikšāns vienā no ātrumposmiem ne vien saslīdēja par 360 grādiem, bet arī trīs reizes nobrauca no ceļa, kas, protams, maksāja visai daudz laika. Otro vietu gan izdevās saglabāt un Vorobjovs tikt viņam priekšā nespēja. Gan Sirmacis, gan Neikšāns un Vorobjovs startēja “4WD Open A” klases ieskaitē.

“Alūksne 2015″ bija Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu atklāšanas posms, kā arī pirmās sacensības jaunajā Baltijas rallija sezonā. Dalībniekus no rīta sagaidīja ledus klāti ātrumposmi un lietus. Dienas gaitā parādījās arī sniegs, līdz ar to apstākļi bija visai sarežģīti.

Uzvarētāji tika noskaidroti arī citās ieskaitēs.

Spēcīgajā “4WD Open” klasē uzvara pašreizējam Latvijas rallijsprinta čempionam Edijam Bergmanim. Viņam par 4 sekundēm izdevās uzveikt Ronaldu Baldiņu, kamēr trešajā vietā finišēja pērnā gada Latvijas rallija vicečempionu R2 klasē Guntis Lielkājis, kurš šogad startē ar pilnpiedziņas mašīnu. Tikmēr 4WD kategorijā uzvara Intam Jeršovam, kurš uzveica Mareku Švarcu-Švampānu un Edgaru Piļku.

Lielisku sniegumu nodemonstrēja 14 gadus vecais soms Kalle Rovanpera, kurš sacensību absolūtajā ieskaitē ierindojās augstajā septītajā vietā un bija pats ātrākais no vientilta piedziņas ekipāžu pilotiem. “2WD Open” klasē Rovanpera uzveica “LMT Autosporta Akadēmijas” līderi Emīlu Blūmu, kurš viņam pazaudēja ievērojamas 54 sekundes. Trešā vieta šajā klasē pērnā gada 1600 ieskaites rallijsprinta čempionam Jānim Cielēnam.

“2WD Open A” klasē uzvara viesim no Igaunijas – tikai 15 gadus vecajam Karlam Martinam Volveram, kurš pārstāv Latvijas komandu ASRT un pirmo reizi startēja ar “Peugeot 208 R2″. Tikai 5 sekundes viņam zaudēja Vasīlijs Grjazins, kurš pārgājis uz priekšpiedziņu, bet trešajā vietā jaunais igauņu talants Kenets Seps.  Visbeidzot, 1600 klasē pirmā vieta Mārtiņam Kalniņam.

Latvijas rallijsprinta čempionāta otrais posms notiks rallija “Sarma” ietvaros nākamās nedēļas nogalē Apē un Gulbenē. Tas būs arī Latvijas rallija čempionāta pirmais posms.

Rallijsprinta “Alūksne 2015″ rezultāti:

1. Ralfs Sirmacis (Mitsubishi Lancer Evo IX), 36:11.97


2. Andis Neikšāns (Mitsubishi Lancer Evo X), 36:26.86


3. Jānis Vorobjovs (Mitsubishi Lancer Evo X), 36:58.35


4. Edijs Bergmanis (Mitsubishi Lancer Evo IX), 38:12.87


5. Ronalds Baldiņš (Mitsubishi Lancer Evo X), 38:16.07


6. Guntis Lielkājis (Mitsubishi Lancer Evo IX), 38:20.74


7. Kalle Rovanpera (Citroen C2 R2 Max), 38:40.10


8. Karls Martins Volvers (Peugeot 208 R2), 39:05.78


9. Vasīlijs Grjazins (Peugeot 208 R2), 39:10.20


10. Emīls Blūms (Ford Fiesta R2), 39:34.07


Visi rallijsprinta rezultāti šeit.


Sports