Rallijsprints "Alūksne" pārsteidz ar iespaidīgu dalībnieku sarakstu (ātrumposmu kartes + dalībnieku saraksts) 1

Ar rallijsprintu "Alūksne" šīs nedēļas nogalē tiks atklāta Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu 2015. gada sezona. Lai gan tik ļoti gaidītā ziema pagaidām nelutina, skaidri zināms ir viens - trasē būs iespējams redzēt patiesi spēcīgas ekipāžas.

Īstai Latvijas ziemai neatbilstošie laikapstākļi ir ieviesoši zināmas korekcijas sākotnējos plānos. Organizatori bija sarūpējuši iespēju jau piektdien, 16. janvārī, baudīt autosacīkstes, turklāt uz ezera ledus, tomēr jau šobrīd zināms, ka šis ātrumposms nenotiks. Līdz ar to piektdien gaidāms tikai ceremoniālais starts, kas paredzēts plkst. 19:30 Latgales ielā 2, Alūksnē. Savukārt sestdien, 17. janvārī, notiks septiņi ātrumposmi Alūksnes apkaimes ceļos. Īsākais no tiem būs 5.28 km garš, savukārt garākais ieplānots 14.98 km.


Ātrumposmu kartes skatītājiem >>


Dalībnieku sarakstā atrodami ļoti spēcīgu sportistu vārdi. Ar pirmo numuru trasē dosies pašreizējais "4WD Open" klases čempions Edijs Bergmanis, kurš starpsezonā ticis pie jauna stūrmaņa Edgara Grīna. Iepriekšējā sezonā Grīns startēja kopā ar Nauri Bruņinieku, tomēr trasē bija redzams vien pašā gada sākumā. Šīs klases vicečempions Kārlis Nebars arī nomainījis stūrmani un Alūksnē startēs kopā ar Andžeju Jankovski. Viņiem otrais starta numurs, bet Nebara bijušais stūrmanis Gundars Berķis Alūksnē startēs kopā ar 2014. gada trešo ātrāko pilotu "4WD Open" klasē Aigaru Bajāru.


Jau ar pirmajām sezonas sacensībām – rallijsprintu “Alūksne” trasē redzēsim 2014. gada Latvijas rallija čempionus N4 klasē Jāni Vorobjovu un Andri Mālnieku, kuriem spēcīgu konkurenci mēģinās sastādīt Andis Neikšāns un Aivis Aizsilnieks. Pēdējos divus gadus viņus bijām pieraduši redzēt trasē ar aizmugurējās piedziņas BMW, taču tagad atkal Neikšāns sēdīsies pie pilnpiedziņas "Mitsubishi Lancer Evo X" stūres, ar ko vēl ne tik sen gūti spoži panākumi ne vien Latvijā, bet arī pasaulē.

Arī trīskārtējo Latvijas rallija čempionu R2 klasē Ralfu Sirmaci Alūksnē varēsim vērot neierastā lomā - pirmo reizi viņš sacīkstēs brauks ar pilnpiedziņas auto. Tāpat pilnpiedziņas mašīnā pārsēdies pērnā gada R2 klases vicečempions Guntis Lielkājis. Aizstāvēt pērn izcīnīto 4WD klases čempiona titulu tikmēr dosies Ints Jeršovs un Gints Bērze, taču pārējie šīs ieskaites 2014. gada medaļnieki Kaspars Breijers un Rimants Kalniņš Alūksnē nebūs redzami.


Interesanti pieteikumi arī vienas ass piedziņas klasēs. Spēcīgākajā "2WD Open" kategorijā noteikti būs aizraujoši vērot Vasīliju Grjazinu, kurš iepriekšējos gadus bija redzams galvenokārt pie S2000 klases auto stūres, turklāt vēl pērn brauca Eiropas rallija čempionātā. Tagad Vasīlijs pārsēdies "Peugeot 208 R2" automašīnā. Arī viņa jaunākais brālis Nikolajs Grjazins ir pievērsies rallijam un Alūksnē brauks ar šādu auto.
Tāpat būs aizraujoši vērot, ko paveikt jaunie "LMT Autosporta Akadēmijas" talanti Toms Lielkājis un Mārtiņš Sesks. Sastāvā vietu saglabājis arī Emīls Blūms, kurš, protams, arī būs uz starta. "2WD Open" klasē sacentīsies arī 2014. gada 1600 ieskaites Latvijas rallijsprinta čempions Jānis Cielēns. ASRT sastāvā šajā ieskaitē brauks arī jaunais igauņu talants Karls-Martins Volvers, kurš debitēs pie R2 klases auto stūres, tāpat savu jauno R2 mašīnu atrādīs talantīgais Kenets Seps.

Pavisam kopā rallijsprintā “Alūksne 2015″ startēs 56 ekipāžas. No ārvalstu braucējiem visplašāk pārstāvēta Lietuva, kam desmit ekipāžas, starta sarakstā redzami braucēji arī no Igaunijas, Somijas, Ukrainas un Krievijas.

Pilns dalībnieku saraksts starta secībā >>

Seko līdzi rallijsprintam arī radio un internetā!


Tiešraides un jaunākā informācija par ralliju "Alūksne 2015" būs "Radio TEV" ēterā sākot ar piektdienu un sestdien visas dienas garumā tiks nodrošinātas regulāras tiešraides. No radio studijas rallija notikumiem līdzi sekos Andris Jurga, savukārt trasē visas dienas garumā jaunākos rezultātus, spraigākos brīžus, sportistu emocijas piefiksēs un nodos klausītājiem "Radio TEV RŪC" komanda - Oskars Kaņeps-Kalniņš un Uldis Kaņeps-Kalniņš. Pirmās tiešraides jau piektdienas vakarā pēc 19:00 no rallija "Alūksne 2015" atklāšanas.


Alūksnē "Radio TEV" uztverams frekvencē FM 90,2 Mhz. Visā pārējā Latvijā: Rīga FM 106,8; Valmiera FM 98,1; Limbaži FM 93,5; Alūksne FM 90,2; Smiltene FM 99,6; Valka FM 94,0; Straupe FM 96,4; Salacgrīva FM 88,8; Madona FM 103,9; Jēkabpils FM 98,9; Ventspils FM 92,5; Kandava FM 88,3; Bauska FM 97,6; Lielvārde FM 92,5. Klausies "Radio TEV" arī internetā "www.radiotev.lv"


Visa informācija par rallijsprintu "Alūksne", tostarp ātrumposmu kartes un pilns dalībnieku pieteikumu saraksts atrodams portālā "www.4rati.lv". Turpat varēsiet atrast jaunāko informāciju par notikumiem trasē sacensību laikā.


Rallijsprintu "Alūksne 2015" organizē Autosporta klubs "Alūksne" sadarbībā ar LAF Standartautomobiļu komisiju un Alūksnes novada domi.


Sacensības atbalsta uzņēmumi "4plus", "AutoKada", ASRT, "ADRem auto", "ZB Auto", "Apiņi", SLB, "Jaunsētas", "Veltījums Jums", "Sorma", "Prelūdija", "Ramirent", "e-mežs", "Auto Scan", "Latvijas Nafta".


Informatīvo atbalstu rallijsprintam "Alūksne 2015" nodrošina "www.4rati.lv", "Malienas Ziņas", "Radio Tev", "Tavs auto" un "rally.ee".

Komentāri 1

re

Sarakstā redzamas arī divas ekipāžas no Alūksnes. Turam īkšķus!
Kurš netiek skatīties norisi dzīvajā, laba iespēja klausīties reportāžu pa "Radio Tev".

pirms 6 gadiem, 2015.01.16 09:23

Sports