Rallijsprints “Gulbis 2010” – arī Alūksnes ceļos 3

Nedēļas nogalē Gulbenes pusē jau atkal notiks rallijsprints "Gulbis 2010", kas būs Latvijas rallijsprinta čempionāta piektais posms, tiesa, šoreiz organizatori vienu ātrumposmu ir izveidojuši arī Alūksnes pusē.

Sacensībās piedalīsies vairāk nekā 50 ekipāžu. Uz starta plāno stāties gan pašmāju sportisti, gan arī viesi no Krievijas. Sacensību organizatori dalībniekiem ir sagatavojuši trīs ātrumposmus, kuri katrs būs jāveic pa divām reizēm. Divi ātrumposmi sportistiem jau ir labi zināmi, tie ir "Sendija" un "Litene", taču viens ir pilnīgi jauns ātrumposms Alūksnes apkārtnē. Sacensību organizators Jānis Sniedzāns atklāj, ka organizēt jaunu ātrumposmu nolemts, lai gan autosportistiem, gan arī skatītājiem būtu iespēja izbaudīt kaut ko jaunu. Ātrumposma "Alūksne" starts ir pie "Šūpalām". Tālāk autosportisti virzīsies Šļukuma virzienā, bet pēc tam atkal dosies atpakaļ Alūksnes virzienā. Šis jaunais ātrumposms būs visgarākais - 9,10 kilometri. Tas izceļas ar reljefa maiņu - sākumā tas virzīsies pa platu ceļu, bet beigu daļa aptuveni 4 kilometru garumā būs pa šauru un līkumainu ceļu.

Autosportisti uz rallijsprinta norises vietu Gulbenē ieradīsies jau sestdien. Tad viņiem paredzēts iziet dokumentu un automašīnu tehnisko pārbaudi, kā arī iepazīties ar sacensību trasi. Starts sacensībām tiks dots svētdien pulksten 9.00 pie Gulbenes novada domes. Pēc pirmās sacensību sekcijas sportistus sagaidīs servisa parks Alūksnē, bet finišs neilgi pēc pusdienlaika Gulbenē.

Pirmās automašīnas starts ātrumposmā "Sendija" (PS 1; 6) paredzēts pulksten 9.16 un 13.25. Ātrumposmā "Litene" (PS 2; 5) pirmā automašīna trasē dosies pulksten 9.39 un 13.04, savukārt ātrumposmā "Alūksne" (PS 3; 4) pirmā automašīna startēs pulksten 10.24 un 12.24. Skatītājiem jārēķinās, ka trase tiek slēgta pusotru stundu, pirms trasē dodas pirmā automašīna.

Sacensību finišs paredzēts pulksten 13.30 Gulbenē. Pēc pusotras stundas - pulksten 15.00 - tiks publicēti rallijsprinta pagaidu rezultāti, savukārt pulksten 15.30 - oficiālie rezultāti. Pulksten 16.00 pie starta estakādes Gulbenē notiks uzvarētāju apbalvošana.

Organizatori skatītājus aicina ievērot drošības prasības, lai neradītu apdraudējumu ne savām, ne arī sportistu dzīvībām.

Sīkāku informāciju par rallija norisi var saņemt rallijsprinta centrā - SIA "Gulbenes Auto - moto" Gulbenē, Kļavu ielā 30.

Komentāri 3

marcello

Šās nedēļas nogalē,svētdien.. Pēc teksta spriežot.

pirms 10 gadiem, 2010.08.06 17:12

ELLA

Tas starts Alūksnē kad būs sestdien svētdien???? Un vispār par kuru svētdienu iet runa, šo vai nākošo, neatrodu datumu?????

pirms 10 gadiem, 2010.08.06 14:34

Sports