Rastorgujevam 19.vieta Pasaules kausa iedzīšanas sacensībās; Muižnieks pirmo reizi punktos

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Francijā izcīnīja 19.vietu Pasaules kausa izcīņas trešā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās, kamēr pirmo reizi pie punktiem tika Oskars Muižnieks, kurš finišēja 35.pozīcijā. Par iedzīšanas sacensību pārliecinošu uzvarētāju tika kronēts norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš sašāva visus 20 mērķus un finišā par vienu minūti un 1,4 sekundēm apsteidza divus mērķus nesašāvušo francūzi Martēnu Furkadu. Savukārt trešais ar vienu kļūdu bija krievs Antons Šipuļins.

Bē šī bija jau ceturtā uzvara pēc kārtas.

Tikmēr šaušanā trīs kļūdas pieļāvušais Rastorgujevs uzvarētājam piekāpās par divām minūtēm un 37 sekundēm, kamēr vienu mērķi nesašāvušais Muižnieks atpalika par teju četrām minūtēm.

Rastorgujevs iedzīšanu sestdien sāka no 24.vietas, bet līdz pirmajai šaušanai viņš bija pakāpies līdz 20.pozīcijai. Pirmajā ugunslīnijā Latvijas vadošais biatlonists pieļāva vienu kļūdu, kas lika atkrist uz trešā desmita beigām, tomēr sacensību turpinājums viņam bija sekmīgāks. Otrajā šaušanā Rastorgujevs sašāva visus mērķus, kas ļāva pakāpties uz 13.vietu, bet viena kļūda trešajā ugunslīnijā liedza iespraukties pirmajā desmitniekā.

Savukārt pirms noslēdzošās šaušanas Latvijas sportists bija jau divpadsmitais, bet viena kļūda lika viņam atkrist uz 19.pozīciju, noslēgumā augstāk tā arī nepakāpjoties.

Gana sekmīgas sacensības aizvadīja Muižnieks, kurš tās sāka no dalītas 50.pozīcijas. Jau no paša distances sākuma latvietis atradās uz pirmā četrdesmitnieka robežas. Vienīgo kļūdu biatlonists pieļāva trešajā ugunslīnijā, turklāt viņš pēc noslēdzošās šaušanas pakāpās jau uz 35.vietu un devās pretī saviem pirmajiem Pasaules kausa punktiem karjerā, kurus arī izcīnīja.

Vīriem desmit kilometru sprintā piektdien Rastorgujevs, pieļaujot divas kļūdas šaušanā, ieņēma 24.vietu, kamēr Muižnieks ierindojās dalītā 50.vietā, bet vēl viens no Latvijas pārstāvjiem Daumants Lūsa palika 70.pozīcijā un iedzīšanai nekvalificējās.

Sports