Rastorgujevam 7.vieta iedzīšanas sacensībās

Nove Mesto (Čehija), 17.dec., LETA. Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien izcīnīja septīto vietu Čehijas pilsētā Nove Mesto notiekošā Pasaules kausa trešā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās.

Šis ir Rastorgujeva trešais augstākais rezultāts šosezon, jo iepriekš viņš divreiz bija sestais.

Ceturtdien desmit kilometru sprintā Rastogujevs guva sesto vietu, bet iedzīšanu viņš sāka no piektās pozīcijas, jo trasē slimības dēļ neizgāja norvēģis Ēmils Hegle Svendsens.

Sestdien Rastorgujevs kārtējo reizi ļoti pārliecinoši aizvadīja guļus šaušanu, bet stāvus viņam sekmes bija mazāk veiksmīgas. Guļus Latvijas izlases līderis aizvēra visus desmit mērķus, kas viņam trešajā ugunslīnijā ļāva ieslēpot ceturtajā vietā, tomēr nākamajā viņš aizvēra vien trīs mērķus un atkrita uz 12.pozīciju, tiesa, ātri vien atgriezās desmitniekā.

Ceturtajā šaušanā Rastorgujevs šāva lēnām un uzmanīgi, bet aizvēra visus piecus mērķus un trasē devās septītajā vietā. Kaut distances laikā viņam izdevās pakāpties uz sesto pozīciju, finišā Rastorgujevstomēr par 0,2 sekundēm piekāpās Beļģiju pārstāvošajam Mihaelam Rešam, kurš sprintā bija vien 30.pozīcijā, bet iedzīšanā aizvēra visus 20 mērķus.

Kārtējo reizi uzvaru izcīnīja titulētais francūzis Martēns Furkāds, kurš šosezon septiņās aizvadītajās individuālajās sacensībās izcīnījis sešas uzvaras. Viņš finišā par pusminūti apsteidza krievu Antonu Šipuļinu, bet trešo vietu izrāva francūzis Kentēns Fijons Majē.

Savukārt Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja minūti un 3,8 sekundes.

LETA jau vēstīja, ka no pārējiem Latvijas sportistiem pieredzējušais Ilmārs Bricis sprintā ierindojās vien 87.vietā, kamēr Roberts Slotiņš bija pēdējais no 101 startējušā biatlonista. Viņi neieguva iespēju startēt iedzīšanā.

Vēlāk sestdien plkst.18.40 pēc Latvijas laika sāksies iedzīšana dāmām, tomēr šajās sacensībās jāiztiek bez Latvijas pārstāves Baibas Bendikas, kura piektdien sprintā ieņēma 65.vietu, no kvalificēšanās iedzīšanai atpaliekot vien 3,2 sekundes.


Sports