Rastorgujevam - bronza

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien izcīnīja bronzas medaļu Polijā notiekošā Eiropas čempionāta 12,5 kilometru iedzīšanas distancē. "Šodien beidzot neliels gandarījums un mierinājums. Tagad mazliet jāatpūšas, jo daudz spēka paņēma 5 mači pēdējās 8 dienās un tad jau pēdējais sagatavošanās posms pirms Pasaules čempionāta," teic sportists

Par uzvarētāju kļuva Aleksandrs Loginovs no Krievijas, kurš finišēja pēc 31 minūtes un 46,2 sekundēm, kamēr otrais palika vēl viens krievs Jevgēņijs Garaničevs, kurš atpalika par 27,8 sekundēm, kamēr Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika 59,5 sekundes.

Latvijas biatlonists mēroja četrus soda apļus, taču bija ātrs trasē, kas ļāva viņam tikt pie medaļas.

Pēc pirmās šaušanas, kurā Rastorgujevs aizvēra visus mērķus, viņš bija otrais, 19,4 sekundes zaudējot Loginovam. Otrajā šaušanā Rastorgujevs kļūdījās reizi un noslīdēja uz trešo vietu, līderim zaudējot 33 sekundes.

Vienu soda apli Latvijas sportistam nācās mērot arī pēc trešās šaušanas, noslīdot uz ceturto vietu, bet pēdējo reizi viesojoties ugunslīnijā Rastorgujevs neaizvēra divus mērķus, taču tobrīd saglabāja ceturto vietu, Loginovam gan zaudējot vairāk par minūti, bet no trešajā vietā esošā krieva Alekseja Volkova atpaliekot 12 sekundes.

Tomēr līdz finišam Rastorgujevs Volkovu ne tikai panāca, bet arī apsteidza par divām sekundēm, izcīnot vietu uz goda pjedestāla.

Iedzīšanas sacensības Rastorgujevs sāka no ceturtās pozīcijas, kurā viņš piektdien palika desmit kilometru sprintā.

Rastorgujevs pirms trim gadiem Soču olimpisko spēļu priekšvakarā kļuva par Eiropas čempionu 20 kilometru individuālajā distancē, bet desmit kilometru sprintā viņš izcīnīja bronzas medaļu.

Vēlāk sestdien gaidāma arī 10 kilometru iedzīšanas distance dāmām, Latviju pārstāvot Baibai Bendikai.


Sports