Rastorgujevam jau ceturtā uzvara

Latvijas biatlona komandas debitants Andrejs Rastorgujevs (21) uzvarējis jau ceturtajā kvalifikācijas posmā pēc kārtas, kurā biatlonisti sadala četras ceļazīmes dalībai ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā.

Otrdien Priekuļos notika sacensības 10 km sprintā. Rastorgujevs bija ātrāks par visiem, aiz sevis atstājot Edgaru Piksonu, Kasparu Dumbri, Jāni Pleikšni, Jāni Bērziņu, Oļegu Maļuhinu, Gintu Rozenbergu un Kristapu Lībieti.

Kopvērtējumā Rastorgujevs ir pārliecinošs līderis, jo savācis maksimālo punktu summu (28 punkti no 28 iespējamiem). Viņš jau pirms šī posma bija garantējis ceļazīmi uz Vankūveru. Līdzšinējais vicelīderis Kristaps Lībietis atkritis uz ceturto vietu. Visticamāk, cīņa par atlikušajām trim vietām noritēs starp četriem sportistiem. Maļuhins no ceturtās vietas atpaliek jau par sešiem punktiem (par uzvaru posmā dod septiņus punktus), vēl tālāk atpaliek Bērziņš un Rozenbergs.

Vēl atlikuši divi posmi, abi notiks Priekuļos. 29.decembrī paredzēts starts 20 km klasikā, bet 4.janvārī - masu startā.

Šajās kvalifikācijas sacensībās tiek izcīnītas četras vietas piecu sportistu lielajā olimpiskajā komandā. Ilmārs Bricis jau ir komandā, jo viņš ir atbrīvots no kvalifikācijas.

Sports