Rastorgujevam neveiksmīga šaušana stāvus

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien aizvadīja ļoti neveiksmīgu šaušanu stāvus, paliekot 21.vietā ASV notiekošajā Pasaules kausa izcīņas astotā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās.

Pēc septītās vietas sprintā Rastorgujevs aukstos laikapstākļos notikušajā iedzīšanā guļus šaušanā aizvēra visus desmit mērķus, kas ļāva iesaistīties cīņā par vietu pirmajā trijniekā, tomēr sekojošajās divās ugunslīnijās stāvus viņš kopā pieļāva septiņas kļūdas, atkrītot daudz zemāk.

Uzvaru piektdien izcīnīja titulētais francūzis Martēns Furkads, kurš četrās šaušanās pieļāva divas kļūdas un finišā par 24,8 sekundēm apsteidza sprintā uzvarējušo norvēģi Juhannesu Tingnesu Bē. Norvēģis lielāko daļu distances bija stabils līderis, bet noslēdzošajā šaušanā pieļāva divas no savām trim kļūdām.

Savukārt trešo vietu ar divām kļūdām izcīnīja krievs Antons Šipuļins, kurš uzvarētājam zaudēja jau vairāk nekā minūti.

Tikmēr Rastorgujevs no Furkada finišā atpalika par trim minūtēm un 21,7 sekundēm.

Neskatoties uz lēnu šaušanu, Rastorgujevs pēc pirmās viesošanās ugunslīnijā bija pacēlies uz piekto vietu, bet otrajā jau ieslēpoja kopā ar otrajā vietā esošo Furkadu. Arī šajos piecos šāvienos Latvijas sportists bija nekļūdīgs, paceļoties uz ceturto pozīciju.

Trešās šaušanas laikā pūta spēcīgāks vējš un vissāpīgāk tajā klājās tieši Rastorgujevam, kurš ne tikai šāva lēnām, bet arī pieļāva trīs kļūdas un tas lika atkrist uz desmito pozīciju, tiesa, pirmais četrinieks joprojām bija pusminūtes attālumā. Tomēr ceturtajā šaušanā sniegumu neizdevās uzlabot, tika pieļautas vēl četras kļūdas un nācās palikt ārpus pirmā divdesmitnieka.

Kā zināms, ceturtdien sprintā Rastorgujevs devās pēc ļoti augstas pozīcijas, tomēr pēdējā aplī zaudēja daudz laika un palika septītais. Piektdien kļuva zināms, ka sportists distances beigu daļā piedzīvojis ļoti sāpīgu kritienu.

Sports