Rastorgujevam un Bendikai astotā vieta Pasaules kausa pāru stafetes sacensībās

Latvijas vadošie biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika svētdien izcīnīja astoto vietu Kanādā notiekošā Pasaules kausa septītā posma pāru stafetes sacensībās, atkārtojot sezonas pirmajā etapā sasniegto rezultātu.

Astoņās šaušanās Latvijas sportisti izmantoja 13 rezerves patronas, kas bija sliktākais rezultāts starp pirmā desmitnieka vienībām.

Bendika distanci uzsāka mierīgi un pēc pirmās šaušanas, kurā pieļāva vienu kļūdu, bija tikai 21.vietā. Tomēr otro ugunslīniju latviete jau sasniedza 14.pozīcijā, bet pēc tās, neskatoties uz divām kļūdām, pakāpās par vienu vietu, Rastorgujevam stafeti nododot 31,8 sekundes aiz līderpozīcijā esošās Francijas.

Rastorgujevs savu pirmo šaušanu jau sasniedza desmitajā vietā, bet, neskatoties uz vienu kļūdu, ugunslīniju pameta devītajā pozīcijā. Arī savā otrajā šaušanā Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu un nodeva stafeti astotajā pozīcijā, Francijai zaudējot 41,8 sekundes.

Turpinājumā Bendika savā trešajā šaušanā pieļāva divas kļūdas, bet visas tuvākās konkurentes bija precīzas un Latvija atkrita uz 13.pozīciju. Zīmīgi, ka Krievijas komanda līdz šim brīdim bija sašāvusi visus 25 mērķus. Savukārt savā noslēdzošajā šaušanā Bendika kļūdījās trīs reizes un stafeti nodeva 12.vietā.

Ceturtā posma pirmajā šaušanā Rastorgujevs bija nekļūdīgs, pakāpjoties uz 11.pozīciju, kā arī pietuvojoties tuvākajiem konkurentiem. Noslēdzošajā šaušanā Latvijas izlases līderis izmantoja trīs rezerves patronas, saglabājot 11.vietu, turklāt pēc tās no astotnieka atpalika par 15 sekundēm. Tomēr noslēdzošajā nelielajā aplī Rastorgujevs deficītu atspēlēja un apsteidza vairākus konkurentus.

Sacensībās ļoti pārliecinošu uzvaru izcīnīja Francijas sportisti Martēns Furkads un Marī Dorēna-Abēra, kuri astoņās šaušanās pieļāva tikai četras kļūdas, finišā tuvāko konkurenti Austriju apsteidzot par 45 sekundēm.

Savukārt trešo vietu ieņēma Norvēģija. Tikmēr Krievija, kas izmantoja tikai divas rezerves patronas, palika uzreiz aiz goda pjedestāla.

Latvija no uzvarētājiem atpalika par minūti un 45 sekundēm.

Sports