Rastorgujevs biatlona sezonai gatavojas uz velosipēda Spānijā

Lai gan jaunā biatlona sezona sāksies vien pēc nepilniem četriem mēnešiem, šā brīža Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs tai cītīgi gatavojas dažādās treniņnomentēs ārpus Latvijas. Vasaras sākumā mūsu biatlonista rīcībā nonāca trīs velosipēdi, jo tieši braukšana ar velo aizņem lielu sportista treniņu daļu. Andrejs Rastorgujevs tikko atgriezies no trīs nedēļu ilgas treniņnometnes Spānijā, informē veloatlaides.lv pārstāvji.

Velo treniņus sportists aizvada cauru gadu, ziemā izmantojot velo rulli, bet vasarā braucot gan pa šosejām, gan zemes ceļiem un mežiem. Andrejs Rastorgujevs treniņiem šovasar izmanto šosejas velosipēdu Focus Cayo 4.0 Disc un kalnu velosipēdu Focus Raven 29R 6.0.  Savukārt īpaši līdzsvara un koordinācijas treniņi tiek aizvadīti ar Puky vienriteni.

”Gadā uz velo aizvadu aptuveni 90 treniņus, ieskaitot ziemā uz veloruļļa. Ļoti liela nozīme ir treniņiem gan ar šosejas divriteni, gan ar kalnu velosipēdu. Braucot ar divriteni, es vācu apjomu un kardio slodzi. Lielākais pluss ir tāds, ka šajos treniņos nav triecienu ceļgaliem,” stāsta Andrejs Rastorgujevs, kurš aizvada vismaz vienu velo treniņu katru ceturto dienu.

“Uz kalnu nometnēm es ņemu līdzi tikai šosejas velosipēdu, ziemā aizvadu treniņus uz ruļļa Latvijā. Vietās, kur nav labs asfalts vai tā nav vispār, izmantoju kalnu divriteni,” stāsta sportists.

Mērķi jaunajai 2015. – 2016. gada sezonai ir visaugstākie. Rastorgujevs paredzējis startēt visos biatlona Pasaules Kausa (PK) posmos un pasaules čempionātā. Biatlona sezona šogad sāksies novembra beigās ar PK posmu Estešundā, Zviedrijā, savukārt pasaules čempionāts tiks aizvadīts marta sākumā Holmenkollenā, Norvēģijā.

Sākoties sezonai, visi trīs velosipēdi, kurus sportists izmantojis treniņiem, rotāti ar biatlonista oriģinālo parakstu, tiks nodoti izsolei.

Sports