Rastorgujevs izcīna sudrabu sprintā un otro reizi karjerā kāpj uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Somijas pilsētā Kontiolahti izcīnīja sudrabu desmit kilometru sprinta sacensībās, otro reizi karjerā Pasaules kausa izcīņā kāpjot uz goda pjedestāla. Rastorgujevs pērnās sezonas pēdējā posmā izcīnīja sudrabu 15 kilometru sacensībās ar masu startu, pirmo reizi Pasaules kausā finišējot pirmajā trijniekā, bet ceturtdien viņš atkārtoja savu karjeras labāko rezultātu.

No Latvijas sportistiem Pasaules kausa sacensībās uz goda pjedestāla kāpuši arī Ilmārs Bricis un Oļegs Maļuhins.

Pasaules kausa septītā posma sacensībās Rastorgujevs abās ugunslīnijās šāva nekļūdīgu un trasē bija ierasti ātrs. Latvietis finišā vien par 5,8 sekundēm piekāpās krievam Antonam Šipuļinam, kurš arī šāva nekļūdīgi.

Tikmēr trešais bija francūzis Kentēns Fijons Majē, kurš arī ar precīzu šaušanu Šipuļinam zaudēja 17,3 sekundes, bet no Rastorgujeva atpalika 11,5 sekundes.

Šīs pasaules vadošajiem biatlonistiem bija pirmās sacensības pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Tur Rastorgujevs guva 12.vietu iedzīšanā, bet pārējās distancēs saskārās ar lielām problēmām šaušanā un tika pie zemākām vietām. Tāpat Olimpiādē slēpoja arī Oskars Muižnieks, kurš 20 kilometru distancē bija virs Rastorgujeva, bet labāko četrdesmitniekā neiekļuva. Šajā posmā Muižnieks, kurš nav noliedzis, ka viņa galvenais mērķis bija tikt uz olimpiskajām spēlēm, nestartēs.

Rastorgujevs sezonas pirmajos divos startos šīs sezonas Pasaules kausā guva astotās vietas, bet turpinājumā desmitniekā individuālajās sacensībās neiekļuva. Tiesa, pirms olimpiskajām spēlēm viņš kļuva par Eiropas čempionu sprinta distancē, izpildot Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) uzstādītos mērķus.

Pasaules kausa nākamais etaps pēc nedēļas notiks Norvēģijā, bet vēl pēc nedēļas gaidāms posms Krievijas pilsētā Tjumeņā, ko varētu boikotēt vairāki vadošie pasaules biatlonisti.

Sports