Rastorgujevs: Jutos mierīgs un enerģijas pilns

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Pasaules kausa sacensībās juties mierīgs un enerģijas pilns, kas palīdzējis izcīnīt sudraba medaļu desmit kilometru sprintā. Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rastorgujevs ceturtdien Somijas pilsētā Kontiolahti izcīnīja sudrabu desmit kilometru sprinta sacensībās, otro reizi karjerā Pasaules kausa izcīņā kāpjot uz goda pjedestāla.

Atšķirībā no Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, šoreiz Rastorgujevu nepievīla šaušana, kurā viņš pēc ilgāka laika perioda bija 100% precīzs.

"Periods pēc olimpiskajām spēlēm nav viegls, jo es un mana komanda nebijām apmierināti ar rezultātiem. Tomēr, neskatoties ne uz ko, mums jācīnās un jāiet tālāk. Nedrīkstam skatīties pagātnē, ir jādzīvo šodienā," intervijā Starptautiskajai Biatlona savienībai (IBU) stāstīja Rastrogujevs.

"Kādas divas nedēļas nebiju šāvis, tikai vakar bija piešaude. Jutos labi un zināju, kas jādara. Jutos mierīgs un svaigs," uzsvēra biatlonists.

Tāpat sagatavoties palīdzējis tas, ka pēdējais starts bija pirms divarpus nedēļām.

"Bija daudz laika pēc olimpiskajām spēlēm. Sportisti, kuri izcīnīja medaļas, piedalījās ceremonijās un mediju pasākumos, līdz ar to viņiem bija mazāk laika treniņiem. Es olimpiskajās spēlēs un arī pēc tām trenējos. Olimpiādē bija četras individuālās sacensībās, jo nepiedalījos stafetē. Tas palīdzēja saglabāt enerģiju un labi sākt šo Pasaules kausa posmu. Pēc olimpiskajām spēlēm atgriezos mājās, satiku ģimeni un savu meitu, kas arī deva enerģiju. Tas bija neizsakāmi patīkams brīdis, deva daudz motivācijas cīnīties tālāk," stāstīja alūksnietis.

Latvietis finišā vien par 5,8 sekundēm piekāpās krievam Antonam Šipuļinam, kurš arī šāva nekļūdīgi.

Rastorgujevam pēc pirmās šaušanas nokrita brilles, kā rezultātā Latvijas sportists zaudēja dažas sekundes, lai atgūtu savu ekipējumu.

Tikmēr trešais bija francūzis Kentēns Fijons Majē, kurš arī ar precīzu šaušanu Šipuļinam zaudēja 17,3 sekundes, bet no Rastorgujeva atpalika 11,5 sekundes.

Piektdien 7,5 kilometru sprinta sacensības aizvadīs dāmas, sestdien norisināsies stafete, bet svētdien biatlonisti spēkosies masu startā.

Šīs pasaules vadošajiem biatlonistiem bija pirmās sacensības pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Tur Rastorgujevs guva 12.vietu iedzīšanā, bet pārējās distancēs saskārās ar lielām problēmām šaušanā un tika pie zemākām vietām.

Rastorgujevs sezonas pirmajos divos startos šīs sezonas Pasaules kausā guva astotās vietas, bet turpinājumā desmitniekā individuālajās sacensībās neiekļuva. Tiesa, pirms olimpiskajām spēlēm viņš kļuva par Eiropas čempionu sprinta distancē, izpildot Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) uzstādītos mērķus.

Sports