Rastorgujevs neveiksmē masu startā vaino slikto slīdamību, nevis kritienu

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs savā neveiksmīgajā rezultātā Phjončhanas olimpisko spēļu 15 kilometru distancē ar masu startu vaino slēpju slikto slīdamību, nevis kritienu, pēc sacensībām atzina sportists.Rastorgujevs svētdien piedzīvoja kritienu trasē un pieļāva trīs kļūdas šaušanā, savu startu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs noslēdzot ar 28.vietu 15 kilometru masu startā. "Nedaudz nesavaldījos, aizslīdēja kāja un nokritu. Tomēr tas daudz neko neizšķīra, visu izšķīra slēpes. Smērētāji laikam kaut ko ne tā sadarījuši," teica Rastorgujevs.

Savu pirmo kļūdu šaušanā pieļāva otrajā ugunslīnijā, tobrīd līderim zaudējot teju 26 sekundes. Līdz nākamajai šaušanai handikaps līdz līderiem kļuva gandrīz divreiz lielāks.

"Jau ejot otrajā aplī, jutu, ka izsita slēpes. Pēc katra nobrauciena atpaliku no grupas. Bija krietni jāpārdala spēki, lai tiktu klāt. Bez variantiem," skaidroja Rastorgujevs.

Salīdzinot ar iepriekšējām disciplīnām, Rastorgujevs masu startā šāva daudz precīzāk.

"Šaušana parādīja, ka esmu gatavs, tikai pēdējā ugunslīnijā nedaudz nomuļļāju. Biju gatavs šaut, trāpīt un iet uz priekšu. Tehniskajā ziņā nebijām gatavi šim startam. Vakar bija pārrunas ar komandu par to, kāpēc visas sezonas laikā nav atrastas slēpes šiem četriem startiem. No visām četrām sacensībām šodien slīdēja vissliktāk," atzīmēja biatlonists.

Masu startam sākotnēji kvalificējās 15 labākie sportisti pēc šīs sezonas Pasaules kausa rezultātiem un Rastorgujevam nedaudz pietrūka, lai iekļūtu starp viņiem, tomēr ar rezultātiem Phjončhanā bija pietiekami, lai Latvijas sportists kvalificētos noslēdzošajam startam.

Kā vēstīts, iepriekš Phjončhanā Rastorgujevs sprintā nesašāva trīs mērķus un ieņēma 24.vietu, bet iedzīšanā viņš ar četrām kļūdām pakāpās uz 12.pozīciju. Savukārt ceturtdien iedzīšanā Rastorgujevs pamanījās neaizvērt pat sešus mērķus, samierinoties ar 59.vietu.

Sports