Rastorgujevs otro reizi karjerā izcīna Eiropas čempionāta titulu

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Itālijā neaizvēra pēdējo mērķi, bet tāpat kļuva par Eiropas čempionu desmit kilometru sprinta disciplīnā. Pie Eiropas čempiona titula Rastorgujevs kļuvis otro reizi karjerā.

Pirmajā ugunslīnijā Latvijas sportists aizvēra visus piecus mērķus un bija vadībā, bet otrajā šaušanas reizē viņš šāva lēnām un pirms pēdējā šāviena ieturēja pauzi, tomēr tāpat raidīja to garām.

Pēc otrās šaušanas viņam bija piecu sekunžu pārsvars pār krievu Aleksandru Loginovu. Nākamajā kontrolatzīmē tas samazinājās līdz 3,7 sekundēm, bet finišā Rastogrujevs atkal bija priekšā 5,5 sekundes.

Arī Loginovs šaušanā kļūdījās reizi. Kā zināms, viņš pagātnes dopinga pārkāpuma dēļ nedrīkstēs piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Savukārt trešo vietu izcīnīja bulgārs Krasimirs Aņevs, kurš, šaujot nekļūdīgi, Rastorgujevam zaudēja 24,5 sekundes.

Latvijas biatlonista uzvaru nopietni apdraudēja arī krievs Jevgēņijs Garaničevs, bet viņš pamanījās neaizvērt pēdējos trīs mērķus.

Rastorgujevam bija pārliecinoši ātrākais slēpojums, par 11,8 sekundēm apsteidzot Loginovu, bet par vairāk nekā pusminūti Garaničevu, kuram distancē bija trešais ātrākais solis.

Sestdien sportisti sacentīsies iedzīšanas distancē.

Vēl sprintā no latviešiem 43.vietu ar pirmajā šaušanā pieļautām divām kļūdām guva Oskars Muižnieks, uzvarētājam zaudējot minūti un 57,4 sekundes. Arī viņš piedalīsies iedzīšanā. Savukārt 81.vietā ar vienu kļūdu palika gandrīz trīs minūtes zaudējušais Roberts Slotiņš, Aleksandrs Patrijuks ar trim kļūdām ierindojās 105.pozīcijā, zaudējot vairāk nekā trīs ar pusi minūtes, bet četras minūtes atpalika Daumants Lūsa, kurš pieļāva divas kļūdas un ieņēma 113.vietu starp 140 finišējušajiem sportistiem.

Rastorgujevs pirms četriem gadiem Soču olimpisko spēļu priekšvakarā kļuva par Eiropas čempionu 20 kilometru individuālajā distancē, bet desmit kilometru sprintā izcīnīja bronzas medaļu.

Pirms trim gadiem Eiropas čempionāts risinājās Igaunijā, kad Rastorgujevs individuālajā distancē piedzīvoja kritienu un salauza ieroci, bet pēc tam sprintā un iedzīšanā guva desmitās vietas, kamēr pērn viņš guva ceturto vietu sprintā un pacēlās uz trešo pozīciju iedzīšanas sacensībās. Savukārt pirmoreiz viņš ceturto vietu 20 kilometros spēja izcīnīt vēl 2011.gadā.

Savukārt pirms Rastorgujeva kāds Latvijas biatlonists par Eiropas čempionu pieaugušajiem iepriekšējo reizi bija kļuvis 2002.gada, kad Oļegs Maļuhins bija labākais gan sprinta, gan sekojošajā iedzīšanas distancē.

Vēlāk piektdien notiks sprints sievietēm, kurā piedalīsies arī Latvijas labākā dāmu biatloniste Baiba Bendika.

Sports