Rastorgujevs un Muižnieks ar 20 kilometru klasiku uzsāks Pasaules kausa sezonu

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kā arī Daumants Lūsa un Oskars Muižnieks šodien Estešundā aizvada Pasaules kausa pirmā posma sacensības 20 kilometru individuālajā distancē. Sacensības sāksies plkst.18.15 pēc Latvijas laika, un tās tiešraidē varēs vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Pirmais no Latvijas sportistiem trasē dosies Rastorgujevs, kuram piešķirts 37.numurs, kamēr Lūsa startēs ar 76., bet Muižnieks - ar 102.numuru. Kopumā sacensībās iecerējuši piedalīties 108 biatlonisti.

Muižnieks iespēju startēt Pasaules kausa nodrošināja pēc tam, kad sestdien izcīnīja 16.vietu Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa pirmā posma desmit kilometru sprinta sacensībās. Iespēju startēt Estešundā ieguva arī Aleksandrs Patrijuks, savukārt veterāns Ilmārs Bricis vismaz pagaidām paliks ārpus Pasaules kausu aprites.

Muižnieks martā atgriezās biatlonā, pirmo reizi kopš 2012./2013.gada sezonas startēdams IBU līmeņa sacensībās. Pēdējos gados viņš vairāk nodarbojās ar riteņbraukšanu un distanču slēpošanu.

Šī Pasaules kausa posma turpinājumā piektdien dāmas sacentīsies 7,5 kilometru sprintā, sestdien būs desmit kilometru sprints vīriem, bet svētdien norisināsies iedzīšana.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Pasaules kausa pirmais posms sākās svētdien, kad pāru stafetē uzvarēja Austrijas duets, bet 2x6+2x7,5 kilometru jauktajā stafetē pie panākuma tika Norvēģijas komanda.

Savukārt trešdien 15 kilometru individuālajā distancē sievietēm pirmo uzvaru Pasaules kausa sacensībās izcīnīja baltkrieviete Nadežda Skardino, kamēr latviete Baiba Bendika bija 29.vietā, šajā disciplīnā uzstādot savu karjeras rekordu.

Neapšaubāms Latvijas biatlona līderis ir Rastorgujevs, kurš iepriekšējā sezonā beidzot kāpa uz Pasaules kausa sacensību pjedestāla, Norvēģijā notikušajā pēdējā posmā iegūstot sudrabu 15 kilometru sacensībās ar masu startu. Viņš tobrīd atpalika vienīgi no titulētā francūža Martēna Furkada.

Līdz ar to Rastorgujevs pēc Oļega Maļuhina un Ilmāra Briča kļuva par trešo Latvijas biatlonistu, kurš kāpis uz goda pjedestāla kādās no Pasaules kausa sacensībām.

Aizvadītajā Pasaules kausa sezonā Rastorgujevs noslēguma kopvērtējumā ierindojās 21.pozīcijā. Viņam sekmīgākā bija 2013./14.gada sezona, kad Latvijas vadošais biatlonists guva 16.vietu, tomēr toreiz notikušajās Soču olimpiskajās spēlēs viņš tikai sprintā spēja iekļūt pirmajā desmitniekā, izcīnīdams devīto pozīciju.

Nākamais Pasaules kausa posms norisināsies Hohfilcenē, bet pirmais trimestris tiks noslēgts decembra vidū Francijā. Janvāri norisināsies vēl trīs posmi, 21.datumā noslēdzoties olimpiskajai kvalifikācijai, bet sezonas kulminācija būs februārī, kad Phjončhanā norisināsies Ziemas olimpiskās spēles. Pēc olimpiskajām spēlēm norisināsies vēl trīs posmi, sezonai noslēdzoties marta beigās ar etapu Tjumeņā.

Iepriekšējā sezonā Latvijas vīriem tika nodrošinātas divas vietas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, bet Bendikai par ceļazīmi uz Olimpiādi jācīnās vēl šajā sezonā.

Sports