Rastorgujevs: Vajadzēja turpināt šaut vienā ritmā

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs pirms pasaules čempionāta sprinta sacensību pēdējiem diviem šāvieniem vēlējās precīzāk notēmēt, tomēr tieši tas viņu iegāzis, sarunā ar aģentūru LETA atzina sportists.

Rastorgujevs sestdien netrāpīja pēdējos divus šāvienus Norvēģijā notiekošā pasaules čempionāta sprinta sacensībās, samierinoties ar 20.vietu. Ieslēpojot otrajā šaušanā, Rastorgujevs bija līderis, tomēr pirms pēdējiem diviem šāvieniem Latvijas sportists ieturēja nelielas pauzes un tieši tas atnesa neveiksmi.

"Līdz pēdējiem šāvieniem distancē viss bija kārtībā. Vajadzēja turpināt šaut savā ritmā, tomēr pārturēju un abi šāvieni aizgāja pa augstu," uzreiz pēc sacensībām secināja Rastorgujevs. "Gribēju kā labāk, bet sanāca pilnīgi šķērsām.".

Rastorgujevs stāstīja, ka vēlējies vairāk sakoncentrēties un plinti uzlikt "tieši uz mērķiem", tomēr atzina, ka "pārcenties".

Rastorgujevs stāstīja, ka vismaz distances sākumā slēpes slīdējušas labi. "Soda apļi nedaudz samazināja tempu, jo, izejot no soda apļiem, nav iegūts pietiekams ātrums. Tāpat nevarēju soda apļos pārforsēt tempu, jo trase ir smaga un nepietiktu spēka distances beigām."

Neskatoties uz salīdzinošo neveiksmi, Rastorgujevs sasniedza savu labāko rezultātu karjerā pasaules čempionātos - iepriekšējos četrās meistarsacīkstēs viņš tikai reizi bija spējis finišēt labāko četrdesmitniekā, kad pērn izcīnīja 25.vietu iedzīšanā.

Sacensībās uzvaru svinēja nekļūdīgi šāvušais iepriekšējo četru sezonu Pasaules kausa ieguvējs Martēns Furkads no Francijas, kurš par 26,9 sekundēm apsteidza leģendāro mājinieku Ūli Eināru Bjērndālenu, bet vēl par 0,7 sekundēm lēnāks bija ukrainis Serhijs Semjonovs.

Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja minūti un 19,6 sekundes.

Furkads savā karjerā guva astoto uzvaru pasaules čempionātos un kopā tika pie 17.godalgas, bet 42 gadus vecais Bjērndālens tikai jau pie 41.medaļas. Šis viņam ir 22.pasaules čempionāts karjerā.

No pārējiem Latvijas sportistiem sestdien 93.vietu ar četrām kļūdām ieņēma Roberts Slotiņš, kurš uzvarētājam zaudēja četras minūtes un 54,7 sekundes, savukārt 100.pozīciju starp 102 finišējušajiem sportistiem ar piecām kļūdām ieņēma Aleksandrs Patrijuks, atpaliekot par sešām minūtēm un 25,7 sekundēm. Līdz ar to viņi nespēja kvalificēties svētdien gaidāmajai iedzīšanai.

Turpinājumā sestdien plkst.15.30 pēc Latvijas laika sāksies sacensības 7,5 kilometru sprintā dāmām. Latviju tajās pārstāvēs Baiba Bendika, kura trasē dosies ar trešo numuru, kā arī Žanna Juškāne, kurai ticis 40.numurs.

Sports