Rēzeknē starptautiskas kinologu biatlona sacensības

Jau vairāk nekā 10 gadus Valsts robežsardzes koledža organizē starptautiskas kinologu biatlona sacensības “Latvija 2019”. Tajās kopā ar saviem mīluļiem startē ne tikai robežsargi, bet arī sportisti “tautas klasē”. Sacensības noritēja Profesionālo un taktisko apmācību centra mācību poligonā “Janapole” netālu aiz Rēzeknes, kur izveidota aptuveni deviņus kilometrus gara trase ar šautuvi, kā arī mākslīgiem un dabīgiem šķēršļiem.

No Alūksnes novada sportistiem un kinoloģiskās biedrības “Remis” komandas piedalījās deviņi dalībnieki. Sportisti tika dalīti trīs grupās: Profesionāļos startēja robežsargi, policisti, zemessargi, militārā policija no dažādām valstīm. Tautas klase dalījās A un B grupās. A grupā bija jāaiztur figuranti divās vietās, kamēr B grupa izgāja tikai distanci. Distance bija astoņus kilometru gara, tajā ietilpa dažādi šķēršļi, dabas šķēršļi – lielas ūdens peļķes, dziļi grāvji, dalībnieki sacentās šaušanā, smagumu pārnešanā. To skaits ar katru gadu palielinās, un šajā reizē bija pārstāvēta arī Lietuva, Igaunija, Moldova un Baltkrievija. Kopumā sacensībās piedalījās vairāk nekā 80 dalībnieki.

No biedrības “Remis” startēja Edvīns Dille ar Rembo, Evija Černiševa ar Amberu, Elīna Akmentiņa ar Rendu, Inese Krevica ar Rego, Raivis Podrezovs ar Rokiju, Sergejs Pranckuns ar Nordu, Žanete Žukovska – Melnbārde ar Lordiju, Raitis Seņko ar Marko, Santa Luguze ar Bellu. Tātad trīs grupas - vīrieši, sievietes un bērni. A grupā startēja Sergejs Pranckuns, Raivis Podrezovs un  Žanete Žukovska – Melnbārde. 1. vietu izcīnīja S. Pranckuns, otrais bija R. Podrezovs, kamēr Ž. Žukovska – Melnbārde – 12. vietā. Pavisam tautas klasē startēja 42 dalībnieki. B grupā labākais rezultāts bija E. Černiševai – 6. vieta, 8. vietā - Raitis Seņko. 17. vietā palika E. Dille, 19. vietā I. Krevica. 21. vietā E. Akmentiņa, 23. vietā – Lāsma Teterovska un 25. vietā Santa Luguze. Individuāli A grupā Ž. Žukovska – Melnbārde – 5. vietā. B grupā Evija Čerņiševa bija 2. vietā, 10. vietā E. Akmentiņa, 11. vietā - L. Teterovska un S. Luguze – 12. vietā. Grupā “Bērns ar suni”: Inese Krevica – 4. vietā, viņa kopvērtējumā augstajā 27. vietā starp pieaugušajiem. “Mums startēja divas komandas, “Remis 1” A grupā - Raivis ar Sergeju izcīnīja 1. vietu. “Remis 2” startēja B grupā tautas klasē, Evija un Edvīns izcīnīja 3. vietu. Praktiski mēs esam ļoti augstu, nostartējuši ļoti labi. Patīkami, ka mūsu sportisti bija redzami televīzijā, varēja redzēt šķēršļu joslu un mūsu sportistus, runāja Santa Luguze. Jāteic, ka esam starp labākajiem, nav mums nekad slikti gājis. Neskatoties uz to, ka laika apstākļi bija rudenīgi, dubļi un slidens, starts izdevās veiksmīgs. Astoņi kilometri tomēr ir ļoti daudz, bija ļoti smagi, jāpalīdz sunim, ja slīd kājas, gan pašam pa grāvi uz priekšu jātiek, bija interesanti,” stāsta biedrības “Remis” priekšsēdētājs Agris Naglis.

Sezonu biedrība noslēgs 28. septembrī Priekuļos un sāks gatavoties kinoloģiskās biedrības “Remis” 15. jubilejas gadam. Tam par godu tiks izveidots jauns biedrības logo.

Sports