Rīkos spēkavīru sacensības

Kurš ir Alūksnes spēcīgākais vīrs? Uz šo jautājumu atbilde tiks meklēta sestdien, 6.jūnijā, kad veikala „Agre” stāvlaukumā norisināsies sacensības „Alūksnes spēkavīrs 2009”.

Sacensības rīko Alūksnes pilsētas dome sadarbībā ar biedrību „Spēka pasaule”. Tajās piedalīties aicināts ikviens pilngadību sasniedzis interesents, izņemot sportistus, kas piedalījušies Latvijas amatieru vai elites spēkavīru čempionātos. Personas, kas ir jaunākas par 18 gadiem, sacensībās var piedalīties tikai ar vecāku rakstisku atļauju.

Sacensību sākums plānots pulksten 10.00, kad dalībnieki uzsāks mērošanos spēkiem sešās disciplīnās: fermera pastaiga (turot katrā rokā 80 kilogramus smagu „koferi”, atlēts mēro 50 metru distanci); auto vilkšana (atlēts velk iejūgam piestiprinātu kravas autobusu); baļķa celšana (atlēta uzdevums – pacelt virs galvas 70 kilogramu smagu baļķi); vilkme (atlēts paceļ no zemes un iztaisnojas ar 160 kilogramu smagumu katrā rokā); pīle (turot abās rokās 130 kilogramus smagu „koferi”, atlēts mēro 25 metru distanci); stafete (traktora riepas pārvietošana divas reizes uz priekšu un divas – atpakaļ, kā arī 40, 70 un 80 kilogramu smagumu pacelšana un novietošana uz 1,30 metru augtas platformas).

Katrā no šīm disciplīnām dalībnieki vērtējumā saņems punktus, kuru summa noteiks uzvarētāju. Iepriekšēja pieteikšanās sacensībām iespējama, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 26418844 sacensību galvenajam tiesnesim Mārim Kaupem. Savukārt dalībnieku reģistrācija pasākuma norises dienā paredzēta no pulksten 9.30 līdz 10.00 jeb pusstundu pirms sacensību sākuma.

Sports