Rīkos starptautiskas apvidus automašīnu sacensības

Alūksnes novada pašvaldība piešķīrusi 300 latu finansiālo atbalstu starptautiskajām apvidus automašīnu sacensībām "Stiga Trophy 2012", kas laikā no 17. līdz 19.augustam notiks Alūksnes un Apes novados.

Šāds lēmums pieņemts, izskatot sacensību organizatoru iesniegumu Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas, kā arī Sociālo pakalpojumu un veselības aprūpes jautājumu komitejas apvienotajā sēdē.  

Sacensības tiks rīkotas kā 4x4 NEZ 2012.gada Trofi reidu čempionāta 1.posms un Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta 5.posms. Sacensību sākums paredzēts Alūksnē, bet to turpinājums - Trapenes pagasta atpūtas bāzē "Luksti". Sacensību direktors Austris Gailītis atklāj, ka Alūksnes novadā paredzēti divi posmi. Šobrīd norit sarunas ar Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolu, sadarbībā ar kuru bijušajā helikopteru laukumā plānots izveidot pirmā posma apli. Otrais posms paredzēts kā pārbrauciens no Alūksnes līdz sacensību centram Trapenē. Šī distance vedīs caur Strautiņiem un Zeltiņiem, iekļaujot leģendā bijušo PSRS armijas stratēģisko kodolraķešu bāzi.

 

Šobrīd apzinātas 50 ekipāžas, kas varētu piedalīties sacensībās, tajā skaitā ārvalstu viesi. Sacensību dalībnieki sacentīsies piecās auto klasēs - TR1, TR2, TR3, "Open" un ATV. Distances kopgarums tiek plānots apmēram 500 kilometru garumā. Līdztekus "4x4 NEZ" 2012.gada Trofi reidu čempionāta un Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta posmiem notiks tūrisma kausa sacensības "Stiga Trophy Tūrisma kauss 2012" un apvidus automašīnu cīņas aplis "Stiga Trophy Dubļu Ērglis 2012", kurā pārbaudīt sava "dzelzs zirga" spējas dubļu aplī aicināts jebkurš 4x4 automašīnas īpašnieks. Vairāk par sacensībām var uzzināt "www.4x4sport.lv" un www.trofi.lv.

Sports