Rūpēsies par tradīciju saglabāšanu

Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Igaunijas Orientēšanās federāciju uzsākusi īstenot divus gadus ilgu sadarbības projektu “Est – O – Lat līga”, no kura ieguvēji būs arī Alūksnes un Apes novadu iedzīvotāji.

Projekta koordinatore Latvijā Ilze Ārniece informē, ka tā galvenais mērķis ir Igaunijas – Latvijas orientēšanās līgas izveide, lai atjaunotu un nodrošinātu ilgtspējīgu orientēšanās dzīvi projekta teritorijā. Tā darbība, galvenokārt, paredzēta Ziemeļlatvijā un Dienvidigaunijā, iesaistot teritorijā izvietotos orientēšanās klubus, skolas un orientēšanās sporta entuziastus.

Projekta laikā plānots rīkot 20 “Est – O – Lat līgas” sacensību kārtas, no kurām 10 norisināsies Latvijā, bet pārējās – Igaunijā. Paredzēts rīkot arī pasākumus skolās bērnu un jauniešu iepazīstināšanai ar orientēšanās sportu, organizēt apmācības jaunajiem karšu zīmētājiem un orientēšanās sacensību rīkotājiem, veikt uzmērījumus un izstrādāt jaunas orientēšanās kartes, iegādāties orientēšanās inventāru abu federāciju un projektā iesaistīto orientēšanās klubu vajadzībām, kā arī daudzas citas aktivitātes, kas vērstas uz orientēšanās tradīciju saglabāšanu un attīstību.

Starp izvēlētajiem apdzīvoto vietu apvidiem, kuros paredzēta jaunu orientēšanās karšu zīmēšana, iekļauti arī Alūksnes un Apes novadi. No 15 Ziemeļlatvijas skolām, kas tiks iesaistītas projekta īstenošanā, ir divas Apes novada izglītības iestādes: Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola un Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola.

Sports