Sacenšas distanču slēpošanā

Nedēļas nogalē Alūksnē norisinājās Latvijas čempionāta distanču slēpošanā otrais posms, kas pulcēja gandrīz 150 dalībniekus no dažādām Latvijas pilsētām.

Aizkraukle, Alūksne, Balvi, Cēsis, Daugavpils, Jaunpiebalga, Krāslava, Madona, Pļaviņas, Rīga, Talsi – tik plašs bija pilsētu kontingents, kas tika pārstāvēts šajās sacensībās. Dalībnieki sacentās 12 dažādās vecuma grupās, cīnoties par uzvarām sprintā un duatlonā.

Starp uzvarētājiem – arī alūksnieši

Vislielākā konkurence sprinta disciplīnā bija V21 grupā. Tajā par uzvarētāju kļuva Jānis Paipals no Gulbenes. Pārējās grupās uzvaras izcīnīja Rolands Pužulis no Madonas (V20), Krišjānis Meirāns no Alūksnes (V18), Nauris Birkentāls no Talsiem (V16), Andrejs Baumanis no Alūksnes (V14) un Kārlis Liepiņš no Cēsīm (V12).

Sieviešu konkurencē uzvaras laurus gandrīz visās grupās plūca cēsinieces – Inese Šķēle (S21), Anete Brice (S18), Lelde Krīgere (S14) un Zane Gulbinska (S12). Par vienīgajiem izņēmumiem kļuva S20 un S16 grupas, kur pirmo vietu attiecīgi ieguva Kristīne Ameļčenko no Gulbenes un Kristīne Liepiņa no Krāslavas.

Augstus rezultātus sprinta disciplīnā no alūksniešiem uzrādīja arī Ingus Deksnis (V14 grupā – 2.vieta), Vladislavs Nedaivodins (V14 grupā – 4.vieta), Linards Zēmelis (V14 grupā – 5.vieta) un Kristaps Mintāls (V20 grupā – 6.vieta).

Panākumus gūst jaunie

Ne tik liela dalībnieku atsaucība kā pirmajā dienā notikušajās sprinta sacensībās bija duatlonā, kur sportisti distances vienu posmu veica klasiskajā, bet otru – brīvajā stilā. Par uzvarētājiem savās vecuma grupās kļuva gulbenietis J.Paipals un Vineta Vītola no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (SV21), R.Pužulis no Madonas un K.Ameļčenko no Gulbenes (SV20), cēsinieki Roberts Slotiņš un Anete Brice (SV18), Mārcis Jakovičs no Madonas un Kristīne Liepiņa no Krāslavas (SV16), K.Liepiņš un Z.Gulbinska no Cēsīm (SV12), kā arī Rasma Rudzīte no Gulbenes (S14).

Par vienīgo vecuma grupu, kurā kāds no alūksniešiem ieguva godalgotās vietas, kļuva V14, kur uz goda pjedestāla kāpa tikai Alūksnes jaunie sportisti – Andrejs Baumanis (1.vieta), Vladislavs Nedaivodins (2.vieta) un Ingus Deksnis (3.vieta).