Sacenšas distanču slēpošanā

Alūksnes sporta bāzē “Mežinieki” ceturtdien norisinājās Nacionālo Bruņoto Spēku čempionāts distanču slēpošanā. 10 kilometru distancē  labāko rezultātu  vīriešu konkurencē uzrādīja Latvijas izlases biatlonists, alūksnietis Andrejs Rastorgujevs.

Uz bruņoto spēku distanču slēpošanas čempionātu bija atbraukušas vienības no visas Latvijas. Alūksni čempionātā pārstāvēja  Zemessardzes 31. aizsardzības pret masveida ieročiem bataljons, kas 14 komandu konkurencē kopvērtējumā ierindojās 10.vietā. Tomēr Alūksnes vārds skaļi izskanēja ne vienu vien reizi. Starp dalībniekiem bija vairāki Alūksnes sportisti.

Piecu kilometru slēpojumā V-1 grupā (vīriešiem no 18 līdz 27 gadiem) otro labāko rezultātu uzrādīja Militārās policijas dižkareivis Gints Rozenbergs, no uzvarētāja Kaspara Dumbra atpaliekot minūti un 4 sekundes. Militārās policijas dižkareivis Jānis Pleikšnis šajā vecuma grupā izcīnīja 5.vietu.

Desmit kilometru slēpojumā veiksmīgas sacensības aizvadīja Militārās policijas kareivis A.Rastorgujevs, kurš trasi veica 24 minūtēs un 55 sekundēs, aiz sevis atstājot Zemessardzes 25.kājnieku bataljona zemessargu, distanču slēpotāju  Jāni Paipalu no Gulbenes. J.Paipals no sacensību uzvarētāja atpalika minūti un 2 sekundes, bet 3.vietas ieguvējs Instruktoru skolas kareivis Rinalds Kostjukovs – 4 minūtes un 9 sekundes. Alūksnieši Atis Putnis (Štāba bataljona kareivis) un  Artūrs Švūksts (Militārās policijas kareivis) - attiecīgi 6. un 7.vietā.

Pēc sacensībām A.Rastorgujevs atzina, ka vienmēr esot patīkami startēt savā dzimtajā pusē. Bieži tā negadoties, tāpēc katru iespēju novērtē. “Alūksnē startēt ir vieglāk, jo apkārt ir atbalstītāji, tuvi cilvēki, kas jūt līdzi un tur īkšķus,” teica sportists. Vakardien viņš kāpa lidmašīnā, lai dotos uz treniņiem Itālijā, bet februāra beigās viņš startēs Pasaules čempionātā Vācijā. A.Rastotgujevs izvairīgi runā par iespējamajiem rezultātiem, vien atzīst, ka cīnīsies par augstām vietām.

Tradīcija rīkot Nacionālo bruņoto spēku slēpošanas sacensības radusies pirms 14 gadiem un tieši Alūksnē sacensības norisinājās jau astoto reizi. Mācību vadības pavēlniecības Kājnieku skolas komandieris Alūksnē pulkvežleitnants Agris Jermacāns norāda, ka dalībniekiem šīs sacensības ir ļoti interesantas, jo var pārbaudīt ne vien savas spējas, bet arī mēroties spēkos  ar Latvijas labākajiem sportistiem, kas ir viņu kolēģi. “Karavīriem sevi ikdienā ir jāuztur fiziski labā formā un sacensības ir viens no veidiem kā vienības parāda savu fizisko sagatavotību. Protams, ne visas vienības visos sporta veidos var nokomplektēt komandu sastāvus. Slēpo galvenokārt vienības, kurām ziema un sniegs ir regulāra parādība,” stāsta komandieris.

Arī vasarā Nacionālo Bruņoto Spēku sportiskākās vienības tiksies Alūksnē. “1.jūnijā Alūksnes pilssalā norisināsies Nacionālo Bruņoto Spēku karavīru spartakiāde. Sacentīsimies futbolā, strītbolā, basketbolā, virves vilkšanā, svaru stieņa spiešanā guļus, svaru bumbas spiešanā, militarizētajā stafetē. Aktivitāšu būs daudz, un karavīri šo laiku varēs pavadīt aktīvi kopā ar ģimenēm,” stāsta  Mācību vadības pavēlniecības sporta kluba priekšnieka pienākumi izpildītājs un Fiziskās sagatavošanas nodaļas priekšnieks kapteinis Zigurds Labalaiks.

Sports