Sacenšas jaunie biatlonisti

Alūksnes jaunie sportisti aizvadījuši startus Latvijas biatlona kausa pirmajā kārtā, kas nedēļas nogalē norisinājās Madonas slēpošanas un biatlona sporta bāzē „Smeceres sils”.

Uz sacensībām no Alūksnes devās 10 jaunie biatlonisti. Viņi pārstāvēja junioru un jauniešu vecuma grupas, veicot divas dažādas distances – sprinta un garo distanci. Atsevišķu grupu dalībniekiem šīs sacensības vienlaikus bija arī atlase dalībai Pasaules čempionātā.

Veicot sprinta distanci, vairāki alūksnieši iekļuva labāko pieciniekā. Junioru grupā tie bija Andrejs Rastorgujevs (1.vieta), Oskars Muižnieks (2.vieta) un Artūrs Švūksts (5.vieta), 1990. – 1992.gadā dzimušo jauniešu grupā – Aleksandrs Sverčkovs (2.vieta) un Juris Priede (4.vieta), 1994.gadā un vēlāk dzimušo grupā pirmās četras vietas attiecīgi ieņēma Vladislavs Nedaivodins, Ingus Degsnis, Andrejs Baumanis un Linards Zēmelis, kā arī Rasma Rudzīte (5.vieta), kas startēja tādā pašā vecuma grupā jaunietēm.

Labi rezultāti tika uzrādīti arī garajā distancē. Dalībnieku jaunākajās grupās augstākās pozīcijas izcīnīja R.Rudzīte (3.vieta), A.Baumanis (3.vieta), V.Nedaivodins (4.vieta) un I.Degsnis (6.vieta). Vecākajā jauniešu grupā ātrāko rezultātu no alūksniešiem uzrādīja A.Švūksts, kurš ieguva 6.vietu, bet junioru grupā – A.Sverčkovs, kas kļuva par 2.vietas ieguvēju, un J.Priede, kurš ierindojās 8.vietā.

Jāatgādina, ka jau rīt ar slēpošanu saistītas sacensības notiks tepat, Alūksnē, kad biatlona un slēpošanas bāzē „Mežinieki” uz divu dienu sacīkstēm pulcēsies Latvijas čempionāta distanču slēpošanā dalībnieki.