Sacenšas jaunie vieglatlēti 2

Pirms vasaras sacensību sezonas atklāšanas, jaunie vieglatlēti tika aicināti parādīt apgūtās prasmes īpaši viņiem domātās sacensībās. Tās norisinājās Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas angārā, pulcējot dalībniekus ne tikai no Alūksnes, bet arī Apes, Balviem un Smiltenes.

Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas treneris Ilgvars Vaskis atklāj, ka šādas sacensības ar SIA „Lec” finansiālu atbalstu tiek rīkotas ik gadu. Pārbaudījums tas ir ne tikai jaunajiem censoņiem, kuri nupat sākuši apgūt pirmās tehniskās iemaņas, bet arī vecāko grupu vieglatlētiem. Tie šajās sacensībās pilda tiesnešu un instruktoru pienākumus, tādējādi pārliecinoties par savām zināšanām un iemaņām citā sporta nišā.

Startē dažādās disciplīnās

Atkarībā no vecuma grupas, jaunieši sacentās vairākās disciplīnās: augstlēkšanā, barjerskrējienā, trīssoļu lēkšanā, pildbumbas grūšanā un 200, 400 vai 600 metru skrējienā. I.Vaskis informē, ka jaunākajā dalībnieku grupā SV9 uzvaras laurus plūca Artis Duļbinskis no Balviem un Sabīne Meldere no Smiltenes. Zēnu konkurencē 2. un 3.vietu ieguva alūksnieši Kristers Tihomirovs un Lūkass Blusiņš, bet meiteņu konkurencē – Dita Keiša no Balviem un Santa Alksne no Smiltenes.

SV11 grupā labākos rezultātus starp zēniem uzrādīja Aivis Krastiņš no Balviem, atstājot aiz sevis alūksnieti Mārtiņu Medni un Arvi Šarabaiko no Balviem. Meiteņu konkurencē par uzvarētāju kļuva alūksniete Līva Toka, bet 2. un 3.vietu ieguva Rita Ozoliņa un Signe Jansone no Apes. Vecākajā dalībnieku grupā par labāko kļuva apenietis Matīss Leimanis, 2.vietā un 3.vietā atstājot Rolandu Išejevu no Smiltenes un Andreju Jackaviču no Balviem. Meiteņu konkurencē 1.vietu izcīnīja Linda Puriņa no Smiltenes, 2. un 3.vietu iegūstot alūksnietēm Laurai Orehovai un Laurai Skladovai.

Ar valsts čempionātiem nepietiek

Vieglatlētikas treneris norāda, ka minētās sacensības ir jau trešās šajā gadā, kas norisinājušās uz vieglatlētikas kluba rēķina. Viņš uzskata, ka, tuvojoties vasaras sacensību sezonai, būtu īstais laiks pārskatīt lēmumu par finansējuma piešķiršanu tikai republikas čempionātiem. Piemēram, ja ne pašu līdzekļi, tad garām būtu palaistas kaimiņvalstī Igaunijā notikušās sacensības, kas attāluma ziņā atradušās krietni vien tuvāk no Alūksnes, nekā Kuldīgā notikušais Latvijas čempionāts. Tāpat, neskatoties uz to, ka tajās startējušas 20 komandas ne tikai no visām trīs Baltijas valstīm, bet arī Somijas, neatbilstība finansējamajiem pasākumiem liegusi tikt pie papildus līdzekļiem.

„Līdzīga situācija būs arī vasaras sezonā,” saka I.Vaskis, piebilstot, ka tajā katrai vecuma grupai kā valsts čempionāts būs paredzētas tikai vienas sacensības. Ja netikšot mainīti līdzekļu piešķiršanas kritēriji, tad arī vasarā braucienu izmaksas nākšoties segt no pašu kabatas. Tiesa, treneris skaidro, ka bez tām iztikt nevarēs: kā norādīts Bērnu un jaunatnes sporta skolas programmā, vecākās grupas sportistiem jāpiedalās vairāk nekā desmit sacensībās vismaz, nemaz nerunājot par tiem jauniešiem, kas kandidē vai jau startē valsts izlasē.

Komentāri 2

Sports